Yenilikçi girişimleri destekleyerek global arenaya taşınmasında köprü görevi üstlenen Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT için yeni dönem girişimleri belli oldu. PİLOT’un 12. dönemine kabul edilen 10 girişim, Türk Telekom Ventures’tan 30 bin USD yatırım ve 150 bin TL nakit desteği alma fırsatı yakalayacak.ANKARA (İGFA) - PİLOT programıyla 2013’ten bu yana Türkiye’nin teknoloji alanındaki girişimlerini destekleyen Türk Telekom, geliştirilen yerli ürün ve çözümlerin dünyaya açılmasında köprü görevi üstleniyor.  

Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 1 Temmuz’da başlayan 12. dönemine kabul alan girişimler belli oldu. PİLOT programına katılmaya hak kazanan 10 girişim Türk Telekom Ventures’tan 150 bin TL nakit desteği, 30 bin USD yatırım alma ve Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı yakalayacak. PİLOT programı, yatırım alma süreci ve devamında girişimler, Türk Telekom Ventures’ın yatırım dünyasındaki bilgi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra kapsamlı bir stratejik büyüme desteği alma imkanından da faydalanacak.

Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “Ülkemizin girişimcilik ekosistemini 10 yılı aşkın süredir destekliyor, yeni nesil teknolojileri besleyen yerli girişimlerin gelişmesine öncülük ediyoruz. Yerli girişimlerin dünyaya açılmasında köprü rolü üstlenerek Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonuna katkı sağlıyoruz. Nitekim, gelişmiş bir girişimcilik kültürünün Türkiye’yi geleceğe taşıyacağı bilinciyle, girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirerek büyütmeyi amaçlıyoruz. Global başarılara imza atacak çok daha fazla girişime destek olarak ülkemizden yeni ‘unicorn’lar çıkarmayı hedefliyoruz. Girişimlere sağladığımız destekleri Türk Telekom Ventures’ın girişim sermayesi yatırımları alanındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini aktardığı, girişimlere büyümelerinde destek olduğu bir süreç olarak konumluyoruz” dedi.

Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12’nci dönem girişimleri şöyle: 

Archi's Academy - Kişiselleştirilmiş eğitim platformu  

Yazılım geliştirme alanında proje tabanlı ve kişiselleştirilmiş çevrimiçi bir eğitim platformu olan Archi's Academy, teknoloji alanında kariyer hedefleyenlere, esnek, taahhütsüz ve aylık abonelik ile eğitmen liderliğinde eğitimlere katılma ve 1-1 mentorluk alma imkanı sunuyor. 

Finsmart AI - Yapay zeka destekli CFO hizmetleri

Hızla büyüyen şirketler için otomatik finansal raporlama sistemleri ve yapay zeka destekli CFO hizmetleri veren Finsmart AI, şirketlerin sürdürülebilirliklerini, kârlılıklarını ve fonlara erişimlerini arttırmaya yardımcı olarak finansal performanslarını analiz ediyor, eyleme geçirilebilir bilgiler sunuyor, yatırımcıların da portföy şirketlerinin performansını kolaylıkla takip etmelerini sağlıyor. 

From Your Eyes - Yapay görme çözümleri

İnsanlardan makinelere kadar uzanan geniş bir spektrum için yapay görme çözümleri tasarlayan From Your Eyes, video görüntü işleme ve anlık görüntü işlemenin kişiselleştirilebilmesini, edge computing’le çalıştırılıp eğitilmesini, kendi eğittiği yapay zeka modelleriyle biyolojik görmeye en yakın yapay görme sistemleri geliştiriyor. 

Hardal - Serverside ölçümlemenin en hızlı yolu

Web sitesi veya mobil uygulamalarda birincil taraflı veri analitiği için gerekli olan sunucu taraflı pazarlama ölçümlemesi ve analitiği hizmeti sunan Hardal ile şirketler sunucu taraflı ölçümleme ve pazarlama, şirket içi geliştirme, projelendirme ve sunucu maliyetlerini yapay zeka destekli algoritma ile minimize edebiliyor. Ayrıca Hardal, çerezsiz reklam kampanya optimizasyonu ve ölçümlenmesi için gerekli altyapıyı uçtan uca sağlıyor. 

Mistikist-Yapay zeka destekli nörobilim uygulaması

Görsel, işitsel uyaranlarla stres ve anksiyeteyi azaltan, odaklanma ve iş performansını artıran, yapay zeka destekli bir nörobilim uygulaması olan Mistikist, günlük hayatın ve yoğun iş hayatının stresinden olumsuz etkilenenler için beyin dalgalarını regüle ederek zihinsel esenliğe ulaşmalarını sağlıyor.  

QDelivery - Akıllı Teslimat Platformu

Teslimat ve saha operasyonları yürüten firmaların tüm bu süreçleri dijitalleştirmesini, optimize etmesini ve en etkili şekilde yönetmesini sağlayan SaaS platformu olan QDelivery ile firmalar tüm teslimat ve saha operasyonlarını optimize edip kolayca yönetirken operasyonel maliyetlerini düşürmeye müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaya imkan buluyor.  

Sensed AI - Binaların ve Kritik Altyapıların Fiziksel Sağlığını Düzenli İzleme Platformu 

Kentsel ve tarımsal izleme konusunda uzmanlaşmış yenilikçi bir yer gözlemi girişimi olan Sensed AI, sentetik açıklıklı radar (SAR) verileri ve ileri yapay zeka algoritmaları ile binaların ve kritik altyapıların fiziksel bütünlüğü ve sağlığı hakkında düzenli bilgiler sunarak uzaktan algılama tabanlı yapısal ve çevresel sağlık analizlerini herkes için erişilebilir kılıyor. 

Some Carbon-Yeni Nesil Karbondioksit Azaltım ve Yönetimi

Fabrikaların bacasından çıkan karbondioksit emisyonlarından metanol gibi katma değerli ürün üretilmesine ve karbon yönetiminin gerçekleştirilmesine yönelik başta demir-çelik, çimento gibi karbon kaçağı yüksek sektörler olmak üzere risk altındaki bütün endüstrilere karbon azaltım servisi sağlayan Some Carbon, firmaların hem emisyon azaltım risk ve fırsatlarını değerlendirerek regülasyona dayalı mali yükümlülüklerden daha az etkilenmesine hem de metanol gibi katma değerli sürdürülebilir bir ürün elde edilmesine olanak sağlıyor.

T4 People Analytics – Yapay zeka ile çalışan verilerini değere dönüştürme

Kurumların farklı sistemlerinde bulunan tüm çalışan verilerini bir araya getirerek veriye dayalı yüksek etkili aksiyonlar alınmasını sağlayan yapay zeka çözümleri sunan T4 People Analytics’in geniş kapsamlı çalışan analitiği çözümleri arasında İK veri ambarı, yapay zeka tabanlı istenmeyen işten ayrılmaları tahminleme, aday skorlama, metin madenciliği gibi makine öğrenmesi modelleri bulunuyor.

Adıyaman İGC: 15 Temmuz tarihi bir stres testi oldu Adıyaman İGC: 15 Temmuz tarihi bir stres testi oldu

VenueX -  Bütünleşik Dijital Pazarlama Platformu

Markaların mağaza verilerini Google, Meta, Yandex, TikTok, Apple gibi global platformlarla entegre ederek, müşteri trafiğini ve satışlarını artıracak dijital reklamlar oluşturup yayınlamalarını sağlayan VenueX, firmaların reklamlarının etkisini ölçerek hem reklam harcamalarının mağaza ziyaretlerine ve satışlara dönüşümünü belirliyor, hem de markaların reklam performansını ve gelirini maksimize ediyor.

Editör: Çetin KEYDAL