Almanya'da çalıştığı şirketten 8 milyon Euro çalarak kayıplara karışan Yasemin Gündoğan'ın izini sürmek üzere görevlendirilen dedektifler, uzun bir araştırma sürecinin ardından yeni detaylara ulaştı. Gündoğan'ın çocukluk arkadaşı Yiğit Tufan ile birlikte Muğla'ya ve ardından Marmaris'e geçtiği belirlendi.

Dedektiflerin tespitlerine göre, Yasemin Gündoğan'ın suç ortağı olan Yiğit Tufan, Marmaris'te bulunuyor. Bu bilgi üzerine dedektif sayısı artırılarak, 4 olan ekip 20 kişiye çıkarıldı. 4 Kasım'da başlayan arama çalışmalarında Türk emekli polisler de görev aldı.

Yiğit Tufan'ın, Gündoğan'ın Türkiye'de yaşayan kuzeni Hakan G., Marmaris'te otel sahibi Serkan R. ve "Ted" kod adlı Erkmen P. ile iletişim kurduğu belirlendi. IP adresi üzerinden yapılan sorgulamada, Gündoğan'ın Marmaris'teki iki kafeden 3 kez giriş yaptığı tespit edildi. Bu işletmelerden biri, Yiğit Tufan'ın bağlantısı olan Serkan R.'ye aitti.

Başkan Tekin fabrika personeli ile kahvaltıda buluştu Başkan Tekin fabrika personeli ile kahvaltıda buluştu

Yasemin Gündoğan'ın cep telefonu ise Kos Adası'na 17 mil uzaklıkta lüks bir yattan sinyal verdi. Gündoğan'ın genellikle iletişimi yatta çalışan Afgan uyruklu kişilerin telefonları üzerinden gerçekleştirdiği belirlendi. Sigorta şirketinin avukatları, elde edilen bilgiler doğrultusunda Marmaris'te otel sahibi Serkan R. ve Erkmen P. hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.