Kılınç’tan üniversite tercihi yapacak adaylara çağrı

ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN KILINÇ, ÜNİVERSİTE TERCİHİ YAPACAK ADAYLARA ÇAĞRIDA BULUNARAK, “GELECEĞE GÜVENLE BAKMAMIZI SAĞLAYAN KIYMETLİ GENÇLERİMİZE ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMELERİNİ ÖNERİYORUM. ÖYLE Kİ, ADIYAMAN BU GENÇLERİMİZ İÇİN İKİNCİ BİR EV, İKİNCİ BİR MEMLEKET OLACAKTIR” DEDİ.

Kılınç’tan üniversite tercihi yapacak adaylara çağrı

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, üniversite tercihi yapacak adaylara çağrıda bulunarak, “Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kıymetli gençlerimize Adıyaman Üniversitesini tercih etmelerini öneriyorum. Öyle ki, Adıyaman bu gençlerimiz için ikinci bir ev, ikinci bir memleket olacaktır” dedi.

Eğitime büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yaklaşık 2,5 milyon öğrencinin katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak başarılı öğrencileri kutlayıp, istediği sonucu alamayan öğrencilere azimlerini kaybetmemeleri tavsiyesinde bulundu.

6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercihlere de değinen Başkan Kılınç, “YKS sonuçları açıklandı. Başarılı olanlarını kutluyor, istediği sonucu alamayanlara üzülmemeleri, direnç ve inatla çalışmaya devam etmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Çünkü unutmayın ki siz bu ülkenin geleceğisiniz. Adıyaman ve Adıyaman Üniversitesi’ni tercih etmeniz, siz kıymetli öğrencilerimiz için bir ayrıcalık olacaktır. Gelince göreceksiniz ki, Adıyaman sizler için ikinci bir ev, ikinci bir memlekettir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319