Afyonkarahisar’da Korona virüs denetimi

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA, ŞEHİR MERKEZİNDE BULUNAN FIRINLARA, BAKKALLARA MARKETLERE PASTANELERE ELLE TEMAS EDEN GIDA ÜRÜNLERİNİN SATIŞI YAPILAN İŞLETMELERE VİRÜSTEN KORUNMAYA YÖNELİK SIKI DENETİMLER YAPTI.

Afyonkarahisar’da Korona virüs denetimi

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında, şehir merkezinde bulunan fırınlara, bakkallara marketlere pastanelere elle temas eden gıda ürünlerinin satışı yapılan işletmelere virüsten korunmaya yönelik sıkı denetimler yaptı.

Zabıta ekipleri bu kapsamda, fırınlarda pasteneler ve bakkallarda halk sağlığını tehlikeye sokacak olumsuzluklardan ve koronavirüs salgınına karşı bone, eldiven ve maske kullanmaları yönünde uyarılarda bulundu. Ekipler, fırın ve bakkallarda ekmek satışının ambalajlarda satılmasının zorunlu hale geldiğini duyururken, denetimlerde salgından korunma tedbirlerine uymayan işletmelere cezai işlemlerin uygulanacağını açıkladı.

Korona virüs ile mücadele kapsamında belediye olarak tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, çalışmalarının hassasiyet ve kararlılıkla süreceğini söyledi. Zeybek; “Zabıta ekiplerimizle özel bir ekip kurarak korana virüsüne karşı her türlü tedbirlerimizi alıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319