Altındağ Belediyesi bünyesinde, 30’dan fazla branşta hizmet veren yaz okuluna bu yıl 25 bin Altındağlı çocuk kayıt yaptırdı.

Jandarma personeline eğitim Jandarma personeline eğitim

Altındağ Belediyesi bünyesinde, 30’dan fazla branşta hizmet veren yaz okuluna bu yıl 25 bin Altındağlı çocuk kayıt yaptırdı.

Yüzmeden buz patenine, voleyboldan futbola, jimnastikten okçuluğa kadar birbirinden farklı branşlarda hizmet veren Altındağ Belediyesi Yaz Okulları, Altındağlı gençlerin ve çocukların hayatına neşe katıyor. 25 bin çocuğun faydalandığı yaz okulunda en çok ilgiyi yüzme kursu çekiyor. 6 bin çocuğun kayıt yaptırdığı yüzme kursunu, 1500 kişi ile buz pateni takip ediyor. ’Eğlenceli Matematik’ kursuna 1352 çocuk kayıt yaptırırken, tekvando kursuna ise 1343 çocuk devam ediyor. Altındağ Belediyesi yaz okulunda ayrıca judo, masa tenisi, kick boks, gitar, keman, bağlama, Türk Halk Müziği, tiyatro, halk oyunları, diksiyon, işaret dili, okuma atölyesi, resim, el sanatları, temel bilgisayar, office programları, kodlama ve photoshop kursları da Altındağlı çocukların büyük ilgi gösterdiği branşlar arasında yer alıyor.

Yaz okullarında her şey ücretsiz

İsteyen herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği yaz okullarının, gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığını vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Çocuklara ve gençlere yönelik yaz okullarını çok önemsiyoruz. Sadece Altındağ’ın değil, ülkemizin geleceği için de çocuklarımızı kültür, sanat ve sporla buluşturuyoruz. Kurslarımızda eğitimcilerimiz tarafından belirlenen yetenekli çocuklarımızı, spor ve sanata yönlendiriyoruz. Yaz tatillerini verimli bir şekilde geçiren çocuklarımızın eğitim hayatında da başarılı olduğunu gözlemliyoruz ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yıl ilgi gerçekten çok büyük oldu. Çocuklarımız tüm branşlardaki kurslar, etkinlikler ve gezilerin tamamından ücretsiz olarak faydalanıyor. Seneye daha fazla çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.