Çıldır’da kitap okuma şöleni

Geleceğin mimarları öğrencilerin kitap ile arasında olan mesafeyi azaltmak, onlara kitapları sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kelime dağarcıklarını ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla Çıldır Kaymakamlığı öncülüğünde,...

Çıldır’da kitap okuma şöleni

Geleceğin mimarları öğrencilerin kitap ile arasında olan mesafeyi azaltmak, onlara kitapları sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kelime dağarcıklarını ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla Çıldır Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma şöleni düzenlendi.

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin kendi kategorilerinde, emek verdikleri şölende tatlı bir rekabet ortamı oluştu. Öğrenciler, bu şölen vesilesi ile sınav ortamına aşina olup sınav kaygısını yenme adına da önemli bir deneyim elde etmiş oldular. Öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılanan kitap okuma şöleni, dereceye giren öğrencilere verilen hediyelerle de dikkat çekti. Birinci olan öğrencilere bisiklet, ikinci olan öğrencilere gram altın ve üçüncü olan öğrencilere ise yazlık spor ayakkabı verildi.

Dereceye giren İlkokul ve Ortaokul öğrencileri ödüllerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda aldılar. Dereceye giren Lise öğrencileri ise ödüllerini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda alacaklar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319