Yakaladığı yılanın başın ezen itfaiye grevlisi hakkında inceleme başlatıldı

Antalya'da Bir İtfaiye Eri Yılanı Etkisiz Hale Getirmek İçin Demir Çubukla Başına Defalarca Vurup Telef Etti. O Anlarda Bir Vatandaş İse "kürekle Vur" Diyerek İtfaiye Görevlisine Adeta Yol Gösterdi.

Yakaladığı yılanın başın ezen itfaiye grevlisi hakkında inceleme başlatıldı

Antalya’da bir itfaiye eri yılanı etkisiz hale getirmek için demir çubukla başına defalarca vurup telef etti. O anlarda bir vatandaş ise "kürekle vur" diyerek itfaiye görevlisine adeta yol gösterdi.

Antalya’nın Kepez ilçesinde vatandaşın ihbarı üzerine eve giren yılanı yakalayan itfaiye eri, yılanın başına demir çubukla defalarca vurdu. Hayvanın telef edilmesinin görüntüsü sosyal medyada yayılınca olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, olayla ilgili inceleme başlatıldığını belirtti. Kısa, "Bu tür vakalara müdahale prosedürümüz vardır. Özel aparatlarıyla yılanı yakalayıp, hayvanat bahçesi yetkililerine bilgi vermeleri ve teslim etmeleri gerekiyordu. Eğer hayvanat bahçesi bu hayvanı teslim almazsa doğaya salınması gerekirdi. Bu müdahale şekli yanlış. Personele sorduğumda vatandaşlar, kendisine ’Öldürün, tekrar evimize girecek’ demiş. Bu sözlerin etkisinde kalan personel böyle bir şey yapmış" ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319