ASİMETRİK SİLAH/SAVAŞ?-10

Bir başka suikast yöntemi ise arabalar üzerinden olmaktadır. Bu yöntemle ilgili en yoğun tartışma Rolling Stone andBuzzfeed gazetecisi Michael Hastings’in2013 te aracıyla hızla bir ağaca çarpması sonucu ölmesidir. Eski ABD Ulusal Güvenlik, Altyapı Koruma ve Terörle Mücadele Koordinatörü Richard Clarke, kazanın "bir otomobil siber saldırısıyla yapıldığını açıklamıştır. Çinli bir güvenlik laboratuarı bazı araçları, fren sistemleri de dahil olmak üzere hackleyerek kontrol altına aldıklarını belirtmişlerdirr.

Akıllı Evlerde bulunan tüm aletler, havalandırma sistemleri ve kapı sistemleri bilgisayar sistemlerine bağlıdır. Bu sistemlerin ele geçirilse tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Michigan Üniversitesinden Prof.AtulPrakash ve arkadaşları 2016 tarihinde bir araştırmada akıllı ev sistemlerine bağlanarak evlere ait kapı sistemlerini açabildiklerini göstermişlerdir. Bu aynı zamanda bir saldırı da insanlar içerdeyken kapıların üstlerine kapatılmasını da sağlayabilecek bir yöntemdir.

İnsansız hava araçları genel olarak drone ismiyle bilinirler. Keşif  gözetleme, yangın söndürme amacının yanında silahlı olarak da kullanılabilirler. Texas Üniversitesinden ToddHumphreys ve ekibi 2012 de Radionavigation Laboratuvarında Gps bağlantılı insansız hava araçlarının nasıl hacklendiğini göstererek durumun ciddiyetini ortaya koymuştur.

2011 yılında İran ABD ne ait insansız hava aracını elektronik olarak kontrol ederek ele geçirdiğini duyurmuştur.

Bu haberler göz önüne alındığında, insansız hava araçları da bilişim yoluyla ele geçirilerek özellikle silahlandırılmış İHA lar terör ya da suikast amacıyla kullanılabilir.

Ya uçaklara , tarihte görüldüğü gibi boru hatlarına, doğalgaz  ya da nükleer santrallere gerçekleştirilebilecek saldırlar. Düşünmek bile korkunç