Kavaklı’dan bilim ve teknolojiye destek

TEK’e sponsor oldu.Milli teknoloji üretimini, gençlerin hayallerini teşvik etmeyi hedefleyen Özel Kavaklı Anadolu Lisesi, bu kapsamda TÜBİTAK Efficiency Challenge’da Türkiye 2.’si ve Shell EcoMarathon’da Türkiye 1.’si ve Avrupa 3.’sü...

Kavaklı’dan bilim ve teknolojiye destek

TEK’e sponsor oldu.

Milli teknoloji üretimini, gençlerin hayallerini teşvik etmeyi hedefleyen Özel Kavaklı Anadolu Lisesi, bu kapsamda TÜBİTAK Efficiency Challenge’da Türkiye 2.’si ve Shell EcoMarathon’da Türkiye 1.’si ve Avrupa 3.’sü olan güneş enerjili, hidrojen enerjili ve elektrik enerjili araçlar üreten ODTÜ Temiz Enerji Kulübü’ne (ODTÜ-TEK) sponsor oldu.

Kavaklı Anadolu Lisesi Kurucusu Mustafa Kavaklı, yaptığı açıklamada; “Yaptığımız sponsorluğun bizim için ayrı bir anlamı var. Okulumuzdan mezun ettiğimiz öğrencimiz Göktuğ Tonay, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne giderek bizi gururlandırmıştı. Bugün ise ayrı bir gururu yaşıyoruz. Öğrencimizin uluslar arası bir başarıya imza atması, ODTÜ –TEK takım üyelerinden olması hayal ettiğiniz her şeyin gerçek olduğunun göstergesidir” dedi.

Kavaklı, her genç yeteneğin ve geliştirilen her özgün ürünün milli kalkınmaya katkısının bilincinde olarak gelecek vadeden yenilikçi nesilleri desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER