BANA VERİLEN ÖDÜLLERİN HEPSİ BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN VERİLDİ BU ÖDÜLLER İÇİN HİÇ BİR PR İLETİŞİMİNDE BULUNMADIK

IRMAK ARICI : BANA VERİLEN ÖDÜLLERİN HEPSİ BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN VERİLDİ BU ÖDÜLLER İÇİN HİÇ BİR PR İLETİŞİMİNDE BULUNMADIK “Mevzum Derin” adlı şarkısı ile büyük bir yükselişe geçen güzeller güzeli Irmak Arıcı ile...

22 Eylül 2020, 18:36 Ceyhun KEYDAL
BANA VERİLEN ÖDÜLLERİN HEPSİ BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN VERİLDİ BU ÖDÜLLER İÇİN HİÇ BİR PR İLETİŞİMİNDE BULUNMADIK

IRMAK ARICI : BANA VERİLEN ÖDÜLLERİN HEPSİ BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN VERİLDİ BU ÖDÜLLER İÇİN HİÇ BİR PR İLETİŞİMİNDE BULUNMADIK

“Mevzum Derin” adlı şarkısı ile büyük bir yükselişe geçen güzeller güzeli Irmak Arıcı ile keyifli bir Röportaj gerçekleştirdik Bu keyifli Röportajımız sizlerle

Irmak Arıcı bize biraz kendinden bahseder mi?

Ben Irmak ARICI 25 yaşındayım, veteriner hekimim, voleybol oynamayı film izlemeyi çok seviyorum hobilerim çok fazla yok birde yemek yemeği çok seviyorum

Müzik Sektörüne nasıl girmeye karar verdiniz ve sizi Müzik Sektörüne yönlendiren var mı?

Aslında müzik sektörüne girmeye kendi kendime karar verdim diyebilirim. Yönlendiren değil daha çok fazla kafama vuran oldu aslında girmemem için, ama müzik sektörüne girişim Bilal SONSES’ in büyük yardımları sonrasında oldu diyebilirim. “Gece Gibi Gönlüm” şarkısı Youtube de patladıktan sonra kendisinin de desteği ile profesyonel olarak dinleyicilerle buluşturmuş olduk

Mustafa Ceceli ile tanışmanız nasıl gerçekleşti ve düet projenizden bize biraz bahseder misiniz?

Mustafa CECELİ aslında “Mühür” şarkısının aranjesini yapacaktı, fakat aranjeyi yaptıktan sonra söyleyerek gönderdi ve ben o kadar çok etkilendim ki sevgili prodüktörüm Samsun Demir’e bu şarkı düet olmalı dedim, akabinde Mustafa CECELİ’de aynı şeyi söylüyor ve birbirimizden haberimiz yoktu, böyle gönüller bir olmuş oldu düette de “Mühür” şarkısının söz ve müziği bana ait düzenlemesini, aranjesini Mustafa CECELİ yaptı, çok güzel bir iş ortaya koyduğumuzu düşünüyorum, dinleyenlerde takdir edip, beğenip çok yüksek dinlenme rakamlarına ulaştırdılar şarkıyı çok çok teşekkür ediyorum

Müzik Sektörüne yeni başlamak isteyenlere neler tavsiye etmek istersiniz?

Aslında çok dışarıdan gözüktüğü gibi bir sektör değil, hakikaten çok fazla emek, çalışma, özveri isteyen bir sektör. Gerçekten ben kendimi burada gösterebileceğim, bütün zorluklara göğüs gerebileceğim diyebiliyorlarsa emek ettikten sonra, doğru şarkı bulunduktan sonra, güzel bir ses olduktan sonra bunların hepsi bütünleşiyorsa çok çok güzel işler çıkartacaklardır eminim

Bir Single / Albüm çıkarmanın maliyeti nedir ve bu sizin emeklerinize değiyor mu?

Aslında mali kısmını çok fazla bilmiyorum kliple ilgili, ama hakikaten maliyet gerektiren bir sektör, müzik sektörü çünkü klip yönetmeni, kliple ilgili şeyler sonrasında çalışmalar oluyor, Basın PR lar, Radyo PR lar o yüzden hakikaten maddi ve manevi emek isteyen bir, iş bence emeklerimize değiyor, aslında alınan sonuçla alakalı değil bir işe gerçekten emek ediyorsanız, çalışıyorsanız içinizden gelerek yapıyorsanız zaten iş başarılı olacaktır.

Irmak Arıcı’nın Sosyal Aktiviteleri neler?

Köpeğimle geziyorum, onunla yürümeği seviyorum, onunla oynuyorum, voleybol oynamayı çok seviyorum ama yoğunluktan ötürü uzun süredir oynamıyorum, film izlemeyi çok seviyorum, insanlarla konuşmayı, dertleşmeyi, farklı farklı hayatlara dokunmayı seviyorum.

Sosyal Medya ile aranız nasıl siz mi bakıyorsunuz yoksa başkası mı bakıyor?

Sosyal medyayı genelde ben yönetiyorum, fakat menajerimle beraber ortak o noktada buluşuyoruz diyebilirim.

Bu kadar güzel kalmayı nelere borçlusunuz?

Teşekkür ederim güzel gördüğünüzden diyim. Yani Aslında hiç bir şey yapmıyorum, bol bol su içiyorum falan diyenleri de takdir ediyorum, sadece gerçekten beni mutlu edecek insanlar ile muhatap oluyorum, beni mutlu edecek ortamlarda bulunuyorum, yani mutluluk, güler yüz benim için çok önemli, enerjimi çalmayacak insanlarla oluyorum, bu yüzdende sanırım enerjim biraz güzel oluyor.

Aşk hayatınız dan biraz bahsedelim Hayatınızda birisi var mı Aşk hayatınız nasıl gidiyor Evlilik sözleşmesi yapar mısınız? Hayatınız da ki insan neyi yaparsa affetmezsiniz?

Özel hayatımla ilgili çok fazla bilgi vermek istemiyorum bana yanlış geliyor.

Evlilik sözleşmesi kişinin kararına bağlı aslında, iki tarafta anlaşırsa yapılabilecek bir şey, bana sorarsanız ben tercih etmezdim, hayatımdaki insan, sevgilimde olsa, arkadaşımda olsa benim için çok önemlidir. Vefa benim için çok önemlidir. Vefa ve merhameti olmayan bir insanla kesinlikle birlikte olamam ve vefasızlığı da asla affedemem

Mevzum Derin adlı şarkınızdan bize biraz bahseder misiniz yapım aşamasında kimlerle çalıştınız? Şarkının bir hikayesi var mıdır?

“Mevzu Derin” in söz müziği bana ait, aranjesini Mustafa CECELİ tamamladı, Klip Yönetmenimiz Murat KÜÇÜK’ tü Aslında hikâyede günlerin artık geçmediğini, asıl sözlerin tamamını klipte anlatmaya Çalıştık diyebilirim bu daha doğru olacak, işte aslında o kadar seviyorsun, ama bir telefonda bir şey yakalıyorsun ve sonrasında gelişen olaylar, öncesinde yaşadığın güzel şeyler bunları göstermeye çalıştık umarım sevmişsinizdir.

Youtube’de adını bile bilmediğimiz isimlerin şarkılarının izlenme oranları yüksek bir oranda oluyor ve bu isimler bir anda piyasadan kayboluyor bunun sebebi sizce nedir?

Aslında adını bile bilmediğimiz isimler bile diye genellememek lazım, bu herkes için geçerli olabilir. Şuan ismini çok duyduğumuz isimlerde piyasadan kaybolabilir, Bence insan ne kadar mütevazi olur, yaptığı işe değer verirse, piyasadan silinmesi, kaybolması o kadar yavaş olacaktır yani ne kadar mütevazi ve işine saygı duyarsa bir insan o kadar kalıcı olacaktır her işte, yani bir tek bu iş için geçerli değil

Müzik ödülleri ve müzik yarışmaları sizce birer PR çalışması mı?

Buna asla katılmıyorum. Çünkü çok güzel ödüller aldık ve burada hiçbir PR iletişiminde bulunmadık, bir iş eğer gerçekten başarılı ise bunu ödüllendiren insanlar var, bunun hakkını vermeye çalışan insanlar var, o yüzden PR çalışması olarak değerlendirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Dizi Film oyunculuğunda ilerde sizi görebilecek miyiz sizi?

Güzel ve doğru bir proje olursa isterim sanırım bilmiyorum gelecek projeye bağlı aslında değerlendirmek lazım, insanlar beni görmek ister mi ekranlarda

Telif hakları son zamanlarda çok konuşuldu bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Telif hakları konusunda çok fazla konuşuluyor. İnsanlar telif atıyor. Fakat baktığınız zaman Sezen Aksu’nun binlerce şarkısı var ve Sezen AKSU’ nun şarkılarını da coverlayanda binlerce insan var hiçbirine telif attığını duymadım. Bu açıkçası sektörel doygunlukla alakalı bence. Ben kendisini de takdir ediyorum, benim şarkılarımı da coverladılar izinde aldılar, tabi izin bence kibar ve doğru olanı, bende telif atmıyorum kimseye telif atmanın da doğru olduğunu düşünmüyorum, ama telif hakları daha da güzel şekilde korunuyor artık günümüzde ve korunması da gerekiyor. Çünkü bu bir emek, emek hırsızlığı yapmağı da doğru bulmuyorum.

Sizin de içinde bulunduğunuz Yeni Jenerasyondan kimleri beğeniyorsunuz?

Ezhel, Bilal SONSES’i beğeniyorum Eypio’yu çok beğeniyorum jenerasyon olarak aynı değiliz ama trep rap olarak beğeniyorum

Çalışmalarını beğendiğiniz aranjörler var mı?

Aranje noktasında Mustafa CECELİ ile çalışıyoruz ve bence Türkiye’nin en başarılı aranjörü de kendisi, umuyorum önümüzdeki çalışmalarda da hep onunla çalışmaya devam edeceğiz.

Yani Mustafa CECELİ diyebilirim.

Müzik kariyerinizin en önemli yılı hangisi unutamadığınız bir anı var mı?

Müzik kariyerim bir senelik olduğu için, tam hangi yıl diyemeyecek ama çıktığımız festivallerde, konserlerde, kendi sözünü ve bestesini yaptığım şarkıların binlerce insan tarafından söylenmesi hakikaten çok kıymetli bir şey, demek ki o kadar insanın, milyonlarca insanın yüreğine dokunabilmişiz sanırım unutamadığım en mutlu olduğum şey budur.

Giyim danışmanınız var mı?

Evet bir giyim danışmanım var. Yusuf Can Dirik’le çalışıyoruz.

Yerli Otomobilimiz ile klip çekmeyi düşünür müsünüz? Yerli Otomobilimiz hakkında neler

söylemek istersiniz?

Yani gerçekten otomobil inanılmaz güzel, çok beğendim ve çokta gurur duydum, emeği geçen herkesin yüreğine sağlık

Konser fiyatları sizce neden bir anda arttı?

Aslında bu furya aynı kategorideki bir sanatçı arttırınca, diğeri de arttırmak durumunda kalıyor sanırım. Yanlış bir politika olduğunu düşünüyorum keşke olmasa.

Dinleyici ile uçsuz bucaksız barikat koyan sanatçılar var bazı sanatçılar bu barikatları kaldırıyor siz neler düşünüyorsunuz barikat konusunda?

Valla koyduranlara da saygı duymak gerekir, ben öyle biri değilim, ama onlarında kendilerine göre sebepleri olabilir, rahatsız oldukları şeyler olabilir. Aslında çok fazla bilmeden yorum yapmanın da doğru olduğunu düşünmüyorum, ben öyle değilim ama ben daha çok iç içe olmayı, yani beni o daha çok mutlu ediyor.

Almanya’da daha önceden bulundunuz mu? Almanya’daki deneyimlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Gurbetçilerimize neler söylemek istersiniz?

Evet daha önce Almanya’da bulunduk bir konserimiz oldu, yine şubat sonunda bir konserimiz olacak, onlarla buluşmaktan bizde çok keyif alıyoruz, zor tabii ki gurbetteler, her birine sevgilerimi gönderiyorum.

Hatay’da daha önceden bulundunuz mu? Hatay’daki deneyimlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Hatay’lı sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

Evet Hatay Dörtyol Belediyesi’nde çok keyifli bir konser gerçekleştirdik, sanırım kısa bir süre öncede gittik, oranın insanları da çok sıcakkanlılar, çok keyifli oluyor konserlerimiz, sevgiler gönderiyorum her birine.

Çoklu soru köşemize geçmeden önce sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

Yani bir sene önce, henüz mezun olmadan, üniversite de okurken buralara gelebileceğimi tahmin etmezdim, onların çok büyük bir katkısı var, her birine sevgiler gönderiyorum, şarkıları yüreklerine konuk ettikleri için paylaştıkları için dillendirdikleri için çok çok teşekkür ediyorum sağ olsunlar.

Çoklu soru köşemiz :

En sevdiğiniz renk : Siyah

En sevdiğiniz yemek : Patlıcan musakka ve Pilav, Cacık

En sevdiğiniz şehir : İstanbul

En sevdiğiniz film : Titanik

En sevdiğiniz dizi : Vis A Vis

En sevdiğiniz spor : Voleybol

En son gittiğiniz konser : Kendi konserim

En son gittiğiniz film : Sinemaya gitmiyorum

En sık kullandığınız kelime : Sanırım

En nefret ettiğiniz şey : Nankörlük

En sevdiğiniz hayvan : Köpek ve kedi

Hangi Mesleği yapmak istemezsiniz: Avukat olmak istemezdim

Röportaj için teşekkür ediyorum, keyifli bir röportajdı kendinize iyi bakın sağ olun

Sedat Sarıkaya'dan Röportaj Sayfası

Sedat Sarıkaya İletişim:05428080770

Yorumlar (0)
banner331
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 15 27
3. Fenerbahçe 15 27
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 15 18
17. Göztepe 15 14
18. Öznur Kablo Yeni Malatya 15 14
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Ankaragücü 15 30
2. Erzurumspor 13 28
3. Ümraniye 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Menemenspor 14 18
14. Bursaspor 14 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 14 14
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 14 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 15 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Everton 15 18
13. Brentford 15 17
14. Crystal Palace 15 16
15. Leeds United 15 16
16. Southampton 15 16
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Athletic Bilbao 16 21
10. Osasuna 16 21
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 16 11
20. Levante 16 8
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@