Süleyman Seba anısına oynanan hazırlık maçında Beşiktaş, Sakaryaspor'u 2-1 yendi.


Maça hızlı başlayan Beşiktaş, 15. dakikada Ante Rebic'in golüyle 1-0 öne geçti. Bu gol, Rebic'in Beşiktaş formasıyla attığı ilk gol oldu.

İbrahim Yılmaz'ın İstanbulspor Macerası, Disiplinsizlik İbrahim Yılmaz'ın İstanbulspor Macerası, Disiplinsizlik

Sakaryaspor, 20. dakikada Kasongo ile skoru eşitledi. Bu gol, Kasongo'nun Sakaryaspor formasıyla attığı ilk gol oldu.

Beşiktaş, 33. dakikada Donkor'un kendi kalesine attığı golle 2-1 öne geçti. Bu gol, Donkor'un kariyerindeki ilk kendi kalesine attığı gol oldu.

Maç, Beşiktaş'ın 2-1'lik üstünlüğüyle sona erdi.

Sonuç Değerlendirmesi

Maçtan galibiyetle ayrılan Beşiktaş, hazırlık dönemini galibiyetle tamamladı. Bu galibiyetle birlikte Beşiktaş, ligde iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

Sakaryaspor ise, yenilgiye rağmen iyi bir mücadele ortaya koydu. Sakaryaspor, ligde de iyi bir performans sergilemeyi hedefliyor.

Özel Notlar

Maç, Süleyman Seba anısına oynandı.
Maç, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda oynandı.
Maç, 19 Kasım 2023 tarihinde oynandı.
Genişletilmiş Analiz

Maç, her iki takımın da hazırlık dönemindeki formunu göstermesi açısından önemliydi. Beşiktaş, maçta özellikle ilk yarıda etkili bir oyun sergiledi. Rebic ve Chamberlain gibi oyuncuların performansı, Beşiktaş'ın galibiyetinde önemli rol oynadı.

Sakaryaspor ise, maçta iyi bir mücadele ortaya koydu. Özellikle ikinci yarıda daha etkili bir oyun sergileyen Sakaryaspor, Donkor'un kendi kalesine attığı golle skoru eşitlemeyi başardı. Ancak Beşiktaş, maçın son bölümünde tekrar üstünlüğü ele geçirdi ve maçı 2-1 kazandı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, "Süleyman Seba anısına oynanan bu özel maçta galip gelmek bizim için çok önemliydi. Bu galibiyetle birlikte lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Takım olarak iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz ve bu maçta bunu gösterdik. İnşallah lige de bu performansımızı yansıtacağız." dedi.

Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren ise "Beşiktaş, iyi bir takım. Bu maçtan galibiyetle ayrılamadık ama iyi bir mücadele ortaya koyduk. Ligde de iyi bir performans sergileyeceğimizi düşünüyorum." diye konuştu.

Beşiktaş, Süleyman Seba anısına oynanan hazırlık maçında Sakaryaspor'u 2-1 yendi. Maçtan galibiyetle ayrılan Beşiktaş, hazırlık dönemini galibiyetle tamamladı. Sakaryaspor ise, yenilgiye rağmen iyi bir mücadele ortaya koydu.