Bilecik’te ambulans teslim töreni yapıldı

Sağlık Bakanlığınca acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için Bilecik’e tahsis edilen 6 ambulans ve 1 UMKE aracı düzenlenen törenle teslim edildi.Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından...

Bilecik’te ambulans teslim töreni yapıldı

Sağlık Bakanlığınca acil sağlık hizmetlerinin hızlı, etkin ve eksiksiz bir şekilde sürdürülebilmesi için Bilecik’e tahsis edilen 6 ambulans ve 1 UMKE aracı düzenlenen törenle teslim edildi.

Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından yapılan duanın ardından Vali Şentürk ve beraberindekiler, ambulansların teslimini gerçekleştirdi. Bilecik Valisi Bilal Şentürk, İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki törende, sağlık hizmetlerinin dünden daha iyi olması amacıyla kendilerini geliştirmek için çalıştıklarını ifade ederek, Sağlık Bakanlığı’nın bu çerçevede sadece Türkiye’de değil, ihtiyaç duyulan ülkelerde de sağlık teşkilatının güzel hizmetler verdiğini söyledi. Ambulansların ve hastanelerin daha kaliteli, daha nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için birer araç olduğunu belirten Vali Şentürk, “Sağlık alanında ülkemiz güzel atılımlar yaptı. Bu sağlık teşkilatının anlayış değişikliğiyle ve vatandaşlarımızdaki bilinçlenmeyle gerçekleşti. Sağlık hizmetlerini, öncelikle ambulans şoförlerimizle ve paramedik görevli arkadaşlarımızla yürütüyoruz. İhtiyaç duyan insanların sizin bir yakınınız olduğunu hissederek, hizmetlerinizi yürütmelisiniz. Verilen imkanları daha iyi kullanmalısınız. Hep beraber sağlık hizmetlerini zirveye taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı da toplumun huzur ve refahını, hayat standardını yükseltme noktasında çalıştıklarını anlatarak, ’’İlimizde 2002 yılında 12 ambulansla başlayan acil sağlık hizmetindeki ambulans sayımız 42’ye ulaştı. Bu sayının artması insanımıza vermiş olduğumuz değerin en güzel göstergesidir” dedi.

İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin ise, ilk ve acil yardımın hayatın ilklerinden ve olamazsa olmazlarından olduğunu belirterek, ’’2002 yılından itibaren sağlıkta dönüşüm ile birlikte ambulans hizmetlerinde de fevkalade önemli değişiklikler yapılmış ve bugün saatler değil dakikalar süren bir süre de hastaya ulaşılmakta ve hasta hastaneye ulaştırılabilmektedir. 2018 yılında kent içinde yüzde 94,5’ine ilk 10 dakikada, kırsalda ise yüzde 92,8’ine ilk 30 dakikada olmak üzere 19 bin 63 vakaya ulaştık. Bugün 42 ambulansla ve 17 istasyonla hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319