CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP)GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, “MİLLETİN VEKİLİNİ MİLLET SEÇERSE UZLAŞMA KÜLTÜRÜ GELİŞECEK, YÜRÜTME ORGANI TBMM’YE HESAP VERİR KONUMA GELECEKTİR” DEDİ.

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Rusya’nın Covid-19’a karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının ilk sevkiyatının İran’a ulaşması ile Covid-19’a karşı aşılamaların salı günü başlayacağını ifade etti.

İran’ın geçtiğimiz hafta Rusya’nın Covid-19’a karşı geliştirdiği Sputnik V aşısına onay vermesinin ardından 500 bin dozluk ilk aşı sevkiyatı 4 Şubat’ta başkent Tahran’a gelmişti. İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Sağlık Bakanlığı binasında gerçekleştirilen İran’a ait Razi Cov-Pars aşısının lansmanında konuştu.

Nemeki, Rusya’dan ilk Sputnik V aşısının sevkiyatıyla birlikte İran’da Covid-19 aşılamasının 9 Şubat Salı günü başlayacağını belirterek, “Aşı ilk olarak sağlık sektörünün ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarına ardından ise huzurevlerinde kalan ve 65 yaş üstü yaşlılara uygulanacak. Adım adım ancak emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Gözden kaçırmayın

Finlandiya parlamentosu NATO’ya üyelik başvurusunu onayladı Finlandiya parlamentosu NATO’ya üyelik başvurusunu onayladı

Nemeki, İran halkına ülkede bir an önce aşılamaya başlanacağı sözünü verdiklerini hatırlatarak, “Dünyadaki geçerli aşıları değerlendirerek, en az kusurlu ve en az tehlikeli aşılardan biri olan Rus Sputnik V aşısını seçip ithal ettik" ifadelerini kullandı.

İran’da korona virüs aşısı ücretsiz olacak

İran Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu Sözcüsü Ali Rıza Reisi ise yaptığı açıklamada, ülkede uygulanacak korona virüs aşılarının tamamen ücretsiz olacağını duyurdu.