Hakkari’de Kar Yağışı 350 Üzerinde Yerleşim Yolu Ulaşıma Kapandı! Hakkari’de Kar Yağışı 350 Üzerinde Yerleşim Yolu Ulaşıma Kapandı!

Bingöl'ün Küçük Sanayi Sitesi'ndeki bir lokantada meydana gelen doğalgaz kaçağı sonucu 16 kişi gazdan etkilendi. Henüz belirlenemeyen nedenle oluşan kaçak, bölgeye yönlendirilen 112 Acil Sağlık ve itfaiye ekipleri tarafından fark edildi. Gazdan etkilenenler, ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesine sevk edildi. Hastanede yapılan müdahalenin ardından durumu ağır olan 9 kişi Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi.

Vali Ahmet Hamdi Usta ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, olayın yaşandığı esnaf lokantasında doğalgaz kaçağı nedeniyle zehirlenme meydana geldiğini açıkladı. Yetkililer, olayın ardından bölgede güvenlik önlemleri alındığını ve gerekli incelemelerin başlatıldığını belirttiler. Ayrıca, diğer iş yerlerinin de incelenerek benzer durumların önüne geçilmesi için çalışmalara devam edileceği ifade edildi. Gaz kaçağına bağlı zehirlenmeler, doğalgaz kullanılan alanlarda periyodik kontrollerin önemini bir kez daha vurguluyor.