Özel Ümit Hastanesi’nden EEG eğitimi

Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr Rabia Sedef Üre, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin Projeleri Kapsamında Ürettikleri Elektroensefalografi (eeg) Cihazı Ve Beynin Temel Elektriksel Özellikleri İle İlgili Bilgiler Verdi.

Özel Ümit Hastanesi’nden EEG eğitimi

Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Rabia Sedef Üre, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin projeleri kapsamında ürettikleri Elektroensefalografi (EEG) cihazı ve beynin temel elektriksel özellikleri ile ilgili bilgiler verdi.

Dr Rabia Sedef Üre, “Elektroensefalografi (EEG), epilepsili hastaları ve şüphe oluşturan nöbet bozuklukları olan hastaları incelemekte kullanılan önemli bir tetkiktir. Beynin elektriksel aktivitesini ölçmek için EEG cihazı kullanılmaktadır” dedi.

Programa, ESTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Süleyman Kaytakoğlu, Dr. Şener Ağalar, Prof Dr. Ömer Nezih Gerek, Prof Dr. Hakkı Ulaş, elektrik mühendisi Metin Çam ve Dr Semiha Türkay katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319