8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri, online olarak gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

GENEL 06.02.2021, 11:26
8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri, online olarak gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

Bu yıl Uluslararası İpekyolu Film Festivaline Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan olmak üzere toplamda 3058 film katıldı.

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Bülbül’ün de ön jürisinde ve ödül töreninde yer aldığı festival kapsamında oluşturulan film seçkisi izleyici ile online buluştu.

Kategorilerine göre ödüle layık görülen eserler şöyle:

Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri

Uluslararası İpekyolu En İyi Kurmaca Film: Hunger/Katyayan Shivpuri (Hindistan)

Uluslararası İpekyolu En İyi Yönetmen: Blue Bead/Abdullatif Hamza Kanaan (Suriye) Tehran’s Plaque / Alireza Mahzoon (İran)

Uluslararası İpekyolu En İyi Senaryo Ödülü: Ifigeneia: no more tears / George Georgakopoulos (Yunanistan)

Uluslararası İpekyolu Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Yalla / Carlo D’ursi (İtalya)

Uluslararası İpekyolu En İyi Belgesel Ödülü: Revolution on canvas / Ahmwd Abdulhussein Majeed (Irak)

Uluslararası İpekyolu Belgesel Jüri Özel Ödülü : Fisherman / Yegana Abdulmammadova (AZERBAYCAN) , Seval / Ahmet Keçili (Türkiye)

Uluslararası İpekyolu En İyi Animasyon Ödülü: Human? / Chiara Feriani (İtalya)

Lost / Arham Mustafa (PAKİSTAN)

Ulusal Ödüller Belgesel kategorisi

En İyi Belgesel Ödülü: -N’olacak?- / Merve Tülay

Belgesel Dalında En İyi Yönetmen: Seval / Ahmet Keçili

Belgesel Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen

Belgesel Dalında En İyi Senaryo Ödülü: -N’olacak?- / Merve Tülay

Belgesel Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Seval / Necati Öz

Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen

Animasyon kategorisi

Animasyon Dalında En İyi Film Ödülü: İğne / Ceylan Beyoğlu

Animasyon Dalında Jüri Özel Ödülü: Monolog / Selin Akalın

Animasyon Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Son/Orhan Umut Gökçek&Şeyma Gökçek

Animasyon Dalında En İyi Animatör: Yansımalar / Cengiz Dallıkavak

Animasyon Dalında En İyi Senaryo: Son / Orhan Umut Gökçek&Şeyma Gökçek

Kurmaca kategorisi

Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü: Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye / Yavuz Akyıldız

Kurmaca Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Perdeler / Fırat Onar

Kurmaca Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Münhasır / Gürol Beşer

Kurmaca Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Şeker Gıda / Ferman Narin

Kurmaca Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Paydos / Tuvana Simin Günay

Münhasır / İbrahim Demiray

Kurmaca Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Paydos / Reyhan Özdilek

Kurmaca Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye/Şerif Erol

Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Paydos / Öykü Orhan

Münhasır / Yeşim Tonbaz
Yorumlar (0)
banner331
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 13:22
İkindi 16:25
Akşam 18:57
Yatsı 20:16
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 22 37
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 22 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Balıkesirspor 23 24
14. Boluspor 23 23
15. Menemen Belediyespor 22 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 22 13
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@