Çocuklar Toros Dağları’ndan getirilen karla coşkuyu yaşadı

Mersin’in Merkez İlçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evinde Eğitim Gören Çocuklar İçin Toros Dağlarından Kar Getirtti. Minikler, Kar Sürpriziyle Coşku Yaşarken, Eğitim Kurumunun Bahçesinde Başkan Tarhan İle Kartopu Oynadılar.

Çocuklar Toros Dağları’ndan getirilen karla coşkuyu yaşadı

MERSİN (İHA) – Mersin’de Toroslar’dan getirilen kar ile kartopu oynayan minik öğrenciler, ilk kez kar görmenin sevincini yaşadı.

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Evi’nde kar sevinci yaşandı. Başkan Neşet Tarhan, çocuklara sürpriz yaparak Toroslar’ın yüksek bölgelerinden kamyonla kar getirilmesini sağladı. Birçoğu ilk kez kar gören öğrenciler, büyük coşku yaşadı. Bahçeye çıktıklarında karla karşılaşan minik öğrenciler büyük şaşkınlık yaşarken, kendilerini karların üzerine bıraktı. Öğrenciler, okul bahçesinde Başkan Tarhan’la kartopu oynadı. Öğretmen ve veliler de öğrencilerin keyfine ortak oldu.

Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde eğitim alan çocuklara küçük sürprizler yapmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Çocuklarımıza kar sürprizi yaparak birlikte kartopu oynadık. Eğitimin aynı zamanda eğlencenin de bir parçası olduğunu göstermek istedik. Onları mutlu edebilmek ve bu konuda destekleyebilmek bizim için en büyük mutluluk. Onların bu mutlu halini görmek bizim için en büyük kazanç diye düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz, velilerimiz ve miniklerimizle mutlu bir gün yaşadık" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319