Esnaflar, ‘Beni Yaşatır Mısın’ projesini başlattı

Kastamonu’da Hayvan Sevgisini Pekiştirmek Ve Sokak Hayvanlarına Sevgi, Beslenme Ve Merhamet Göstermek Amacıyla Esnaf Serpil Çam Tarafından ‘beni Yaşatır Mısın’ İsimli Bir Proje Başlatıldı.

Esnaflar, ‘Beni Yaşatır Mısın’ projesini başlattı

Kastamonu’da sokak hayvanlarına sevgi beslenme ve merhamet göstermek amacıyla Serpil Çam adlı esnaf tarafından ‘Beni Yaşatır Mısın’ isimli bir proje başlatıldı.

Kastamonulu hayvansever Serpil Çam adlı esnaf, projenin tanıtılmasıyla daha fazla kişiye sesini duyurmaya çalıştığını belirterek, şehirdeki hayvanlara olan ilgiyi yeterli görmediğini kaydetti. Serpil Çam, başlattıkları bu kampanya ile amaçlarının hayvanlara yönelik farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. ‘Beni Yaşatır Mısın’ projesinin amacına ulaşacağına inandığını söyleyen Çam, amacının vatandaşta hayvan sevgisini pekiştirmek, sokak hayvanları ve evcil hayvanlarla ilgili farkındalık oluşturmak, hayvanlar ve insanlar arasında empati kurmak olduğunu kaydetti.

Çam, “Ben, gönüllü bir hayvan severim. Sen yerde olanlara merhamet et ki, gökte olanlar da sana merhamet etsin. İnsan olabilmenin yolu yaratılmış her şeye sevgi ve merhamet duyabilmektir. Sudan sebeplerle lütfen hayvanlar ölmesin. Her kişi evinin önüne, dükkanın önüne mama ve su koysun, çok zor bir şey değil. İnşaat firmaları, projelerinde kedi evleri, kulübelere yer versin. Hayvanları da görmelerini istiyorum herkesin. Proje kapsamında çevreye mama koyma alışkanlığı konusunda örnek olmaya çalışıyorum umarım hayvanlara merhamet, sevgi artacaktır diye düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319