Kapadokya'nın Zirvesine 280 Bin Ziyaretçi Akın Etti Kapadokya'nın Zirvesine 280 Bin Ziyaretçi Akın Etti

Ankara'nın Keçiören ilçesinde, Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Hünkar Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre öğretileri türkülerle sahnelendi. "Nefes" adını taşıyan tek kişilik tiyatro oyununu, tiyatro oyuncusu Nazlı Çığa ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinan Kutlucan sahneledi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, etkinlikte yaptığı konuşmada, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu vurgulayarak, tarihi ve kültürel değerleri öğrenmenin önemine değindi. Ayrıca, 12 Kasım 2023'te Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde "İlber Ortaylı ile Atatürk ve 100. Yılında Cumhuriyet" konulu bir söyleşi düzenleneceğini duyurdu.

Altınok, Keçiören'e kazandırılan önemli eserlerden bahsederek, Cumhuriyet Kulesi'nin gençler için uzay terası ve bilim merkeziyle donatılacağını belirtti. Ayrıca, teknoloji merkezinin ücretsiz hizmetler sunacağını söyledi.

Ayrıca, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına da değinen Altınok, Türk dünyasının birlik ve beraberliğinin önemini vurgulayarak, Türk gençlerinin medeniyetin yükselmesinde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Etkinlikte, Tiyatro Oyuncusu Nazlı Çığa ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinan Kutlucan'a çiçek takdim edilirken, oyun gençlerle birlikte izlendi. Gün içinde iki seans halinde sahnelenen oyunun ilk seansı öğrencilere, ikinci seansı ise vatandaşlara açık olarak gerçekleştirildi. Keçiören Belediyesi, gençleri kültürle buluşturarak tarih ve öğretileri aktarmanın önemini bir kez daha vurguladı.