Merkez Bankası'nda çalışan Büşra Bozkurt'un CİMER'e yaptığı şikayet, önemli bir gündem maddesi haline geldi. Bozkurt, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığını iddia etti. Dilekçesinde, Erol Erkan'ın protokol görevlisi olarak çalıştığı süreçte özel odanın tahsis edildiğini ve makam aracının kullanıldığını ileri sürdü.

Bozkurt'un dilekçesinde, Erol Erkan'ın talimatıyla işten çıkarıldığını belirtmesi dikkat çekti. Başkan Erkan'ın babasının işyerinde özel bir odaya sahip olduğunu ve çalışanlara yönlendirme yaptığını iddia eden Bozkurt, "Erol Bey, ‘Biz sizin için Amerikalardan kalkıp geldik. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım’ diyerek tehdit etti" şeklinde ifadeler kullandı.

Başkan Tekin fabrika personeli ile kahvaltıda buluştu Başkan Tekin fabrika personeli ile kahvaltıda buluştu

Dilekçede, Erol Erkan'a koruma ve makam aracı tahsis edildiği, genel müdürlere bile emir verebildiği iddiaları yer aldı. Bozkurt'un şikayeti üzerine yapılacak inceleme ve soruşturmanın sonuçları merakla bekleniyor. Bu olay, kamuoyunda kurum içi ayrıcalıklar ve etik kurallara uyum konusunda tartışmalara neden oldu.