Moldova Uçak Bileti Fırsatları ve Gezi Rehberi

Moldova, Doğu Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olarak bilinse de gezginlerin ilgi odağı olmayı başarır. Tarihi dokusuyla dikkat çekmeyi başaran Moldova, 33 bin kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapan ülke, yerli ve yabancı birçok turiste unutulmaz anılar yaşatır. Tarihte Boğdan ismiyle tanınan Moldova, doğal güzellikleriyle de gezginlerin vazgeçilmez gezi rotası olmayı başarır. Peki, Moldova’ya nasıl gidilir? Moldova uçak bileti fiyatları nedir? Moldova’da ulaşım nasıldır? Moldova’ya gidenlerin mutlaka gezmesi gereken yerler nerelerdir? İşte, gezi rotasına Moldova’yı ekleyen gezginlerin bilmesi gereken detaylar…

Moldova’ya Nasıl Gidilir?

Moldova’ya seyahat edecek olan gezginler en çok uçak yolculuğunu tercih etmektedir. Uçuşlar, Moldova’nın tek havalimanı olan Kişinev Uluslararası Havalimanı’na yapılır. Bu havalimanı başkentte konumlanır. Türkiye’den Moldova’ya seyahat etmek isteyen gezi tutkunları, Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan hareket eden direkt Kişinev seferlerini tercih edebilir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Trabzon, Kayseri ve Adana şehirlerinden de Kişinev’e aktarmalı olarak seyahat etmek mümkün. Doğu Avrupa’nın en küçük ülkesi olan Moldova’yı keşfetmek isteyen gezginler, Pegasus’un Kişinev uçak bileti fırsatlarını değerlendirebilir. Moldova uçak bileti fırsatları hakkında güncel bilgiye Pegasus’un internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


Moldova’da Ulaşım Nasıldır?
Moldova’nın tek havalimanı olan Kişinev Uluslararası Havalimanı, başkent Kişinev’in merkezine 13 km uzaklıkta yer alır. Pegasus uçuşlarıyla Moldova’ya seyahat edecek olan yolcular, Kişinev havalimanına iniş yapıyor. Havalimanına iniş yaptıktan sonra gezginler şehir merkezine ulaşabilmek için otobüs, taksi ya da troleybüs seçeneklerinden birini kullanabilir. Otobüs ile ulaşımı tercih edecek olan gezginler, şehir merkezine yaklaşık yarım saatte ulaşım sağlayan 165 numaralı otobüsleri kullanmalıdır.

Moldova’yı yakından keşfetmek isteyen gezginlerin en uğrak adresi ülk enin başkenti olan Kişinev’dir. Kişinev, toplu ulaşım seçeneklerinin olması açısıyla Moldova’nın en gelişmiş şehri olarak bilinir. Birçok turistik bölgeye sefer düzenleyen otobüs ve troleybüsler, şehirde en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarıdır. Konaklama adresi olarak şehir merkezini tercih eden gezginler, Kişinev’in en önemli gezi lokasyonlarını yürüyerek keşfedebilirler.

Moldova’ya Gidenlerin Mutlaka Gezmesi Gereken Yerler

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta"


Moldova’nın turistik gezi rotaları daha çok ülkenin şehir merkezi olan Kişinev’de yer alır. Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülke, tarihi yapılarıyla olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ilgi odağı olmayı başarır. Parkları, kilise ve katedralleriyle gezginleri büyülemeyi başaran Moldava’da mutlaka gezmeniz gereken başlıca lokasyonlar..

- Water Tower: Moldova’nın en gözde adreslerinden biri olmayı başaran Water Tower’in bir diğer adı su kulesidir. 1800’lü yıllarda inşa edilen bu yapı, günümüzde müze olarak kullanılmakta olup gezginlerin vazgeçilmez adresleri arasında yer almayı başarır. Moldova tarihini yakından incelemek isteyen gezginler, mutlaka Water Tower’i ziyaret etmeli.

- Nativity Katedrali: Kişinev’de yer alan Nativity Katedrali, Moldova’nın en çok ziyaret alan adreslerinden biridir. Ülkenin sembol yapılarından biri olmayı başaran katedral, İkinci Dünya Savaşı sürecinde büyük hasar görmüş ve yıllarca restore edilmiştir. İçerisindeki süslemelerle gezi tutkunlarının ilgi odağı olmayı başaran Nativity Katedrali, estetik mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakır.

- Stefan Cel Mare Anıtı: Kendisiyle aynı ismi taşıyan parkta konumlanan Stefan Cel Mare Anıtı, Moldova seyahati planlayanların mutlaka görmesi gereken lokasyonlardan biridir. Kişinev’in merkezi olarak bilinen bu anıt, 1500’lü yıllarda Türk akınlarına karşı direnen Moldova kahramanı olarak tanınan Stefan Cel Mare anısına inşa edilmiştir. Merkez olarak kabul edilen bu bölgede gezginler birçok restoran, kafe ve mağazayı gezme imkânına sahiptir.

- Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi: Başkentte konumlanan ve en çok ziyaret alan müzelerden birisi de hiç şüphesiz Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi’dir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başaran bu müze, iki bölümden oluşur. Müzenin bir bölümünde Moldova’nın doğasını temsil eden ağaçlar, bitkiler ve çiçekler yer alırken, diğer bölümünde ise Moldova kültürünü temsil eden eserler sergilenir. Botanik tutkunu olan gezginler, bu müzede yer alan botanik bahçesini de mutlaka ziyaret etmelidir.

- Puşkin Müzesi: Bu müze, bir dönem Kişinev’de yaşamış modern Rus edebiyatının kurucusu olarak bilinen Aleksandr Puşkin anısına müzeye çevrilmiştir. Puşkin’in yaşadığı evin müzeye çevrilmesiyle beraber bu müze, Moldova’yı ziyaret eden gezginlerin de uğrak adresi olmayı başarmıştır. Kişinev’de yer alan Puşkin Müzesi’nde Puşkin’in kişisel eşyalarının yanı sıra ünlü Byron portresi de yer alır.