02.05.2021, 17:36

OYUN İÇİNDE OYUN

Türkiye ne zaman, kendi milli kaynaklarını kullanmaya , bağımsız dış politika izlemeye, yerli üretimi desteklemeye , halkının milli iradesi güçlenmeye başladığı her dönemde içeriden ve dışarıdan provokasyonlara kışkırtmalara, siyasi ve toplumsal kargaşalara maruz bırakılmaktadır. Geçmişten günümüze aynı şekilde kumpas iç ve dış hainler tarafından devam ettirilmektedir.

Bunun en bariz örneği, Demokratik Parti iktidarı rahmetli Adnan Menderes zamanında ki büyük kalkınma hamlesinin önünü kesmek için 27 mayıs darbecilerine iktidara el koydurularak, milletin milli iradesi yok saydırılmış, iktidara zorbalıkla el koymuşlardır.

Sonrası iktidarlarda mesela rahmetli Süleyman Demirel iktidar ve koalisyonlarında muhtıralar ve darbeler hala benliklerimiz dedir. rahmetli Demirel 1970 yılında Türkiye'nin ilk kıtalar arası köprüsü olacak olan Boğaziçi köprüsünün temellerini atarken, sırf Türkiye'nin gelişiminin önünü kesmek adına, rahmetli Süleyman Demirel neredeyse vatan haini ilan edilmiş , ülkeyi sattığı bahane edilerek, Türkiye karıştırılmış, öğrenci hareketleri zirve yapmış, o günlerde müthiş bir protesto yürüyüşleri ve kaos ortamları oluşturulmuştur.

Rahmetli Turgut Özal iktidarında da farklı birşey olmamış, başlatılan ülkenin yeniden imarı ve gelişmesi için yapılan girişimlerin , yatırımların ve kalkınma adına yapılan tüm yeniliklerin önüne geçilmeye çalışılmış, buna rağmen rahmetli Özal geri adım atmamıştır.

Türkiye'nin kalkınması , sanayileşmesi ve modern bir ülke olması için her türlü gayreti ve kararlılığı göstermiştir.

Malumunuz rahmetli Turgut Özal'ın bugün bile tartışılan şüpheli ölümü sonunda, Türkiye durağanlaştırılan ve sahip olduklarını bile neredeyse elinde tutamayarak, küçülen bir ekonomi ve ülke görüntüsü içerine düşürülmüştür .

Refah yol iktidarı rahmetli Necmettin Erbakan ve Tansu Çiller ile birlikte yeniden başlayan toparlanma ve akabinde kalkınma süreci, o günkü iktidarın Türkiye için önemli adımlar atmaya reformlar gerçekleştirmeye, rant musluklarını kapatmaya çalışırken, tepelerinde 28 şubat yumruğu ile devre dışı bırakılarak, bir kez daha Türkiye'nin önü kesilmiştir. Kalkınması sekteye uğratılmıştır .

Ak Parti iktidarı ile Türkiye'nin kalkınma hamlesi yeniden bir ivme ve hareket kazanmıştır .

Türkiye de tekrardan bir heyecan ve sinerji oluşmuştur. Dış politika da olsun, ekonomide olsun çok ciddi adımlar atılarak, önemli mesafeler alınmıştır.

Bununla birlikte Sağlık, Eğitim, Altyapı, Köprüler, 2. ve 3. Boğaziçi köprüleri, Avrasya Tüneli, Metro, Hava alanları, Yeni yollar, Su, Elektrik, Kıbrıs'a Elektrik su iletimi, Spor tesisleri, Toplu Konut, Toplu ulaşım, Uzaya uydu ve Savunma Sanayin de adeta devrim niteliğinde devasa projeler yaşama geçirilmiştir, geçirilmeye de devam edilmektedir. Türkiye'nin yaşam kalitesi artmış, Türkiye'nin Batısında ne varsa artık Doğusunda da herşey bulunur olmuştur, A dan Z ye herşeye erişim ve edinim kolaylığı sağlanmıştır.

Türkiye'nin kalkınmasına yönelik bu alanlarda köklü değişiklikler ve yenilikler Türkiye ve Türk halkının hizmetine sunulmuştur. Yeni yatırımlar ve projeler de peş, peşe sıradan tamamlandıkça işletmeye alınmayı beklemektedir.

Bunlarla da yetinilmemiş, İnsan hakları ve ifade özgürlüğü gereğince, Türkiye de hür iradeye her fırsatta el koyan ve milli iradeyi yok sayanlara karşı, bir ilk gerçekleştirilerek 2007 yılında itibaren vesayet ve statüko merkezli güçlere karşı konmuştur, boyun eğilmemiştir. Bu oligarşik yapı dağıtılmıştır.

Türkiye'nin istikrarının, ülke genelinde yaygınlaşması, Türk halkının büyük bir çoğunluğunun, bu yöndeki siyasi desteğini vermesi neticesinde, seçimle iş başına gelen bir iktidarın seçimle gönderilemeyeceği kaanatına varan, malum İç ve Dış odaklar, Türkiye'nin baş döndürücü kalkınma hızı karşısında, ayrıca bölge coğrafyasında söz sahibi olması, dünya sofrasında kendine bir yer açma çabasını görünce, Türkiye de sahneye koydukları oyunlara hız vererek, her türlü aranjmanları denemekten geri kalmamışlardır .

Ülkede barışı sabote etmek, kamu düzenini bozmak, karışıklar yaratmak , siyasi ve iktisadi istikrarı bozarak bir kaos ortamı yaratma çabalarından ve heveslerinden asla vazgeçmemişlerdir.

Geçecek gibi de görünmemektedirler.

Bu alışkanlıklarından en önemlisi de geçmişten kalan alışkanlıkları olan muhtıra ve darbe alışkanlıklarıdır.

Bu darbe sadece askeri darbe olarak algılanmamalı, askeri darbe de başarı sağlanamayınca, Emekli Generallerle darbe algısı yaratma, Sivil darbeye yeltenme, halkı isyana teşvik etme, terörizm, ekonomi de terörizm, suikastlar, sabotajlar, sırtlarını yasladıkları dış emperyalist ülkeleri Türkiye'ye karşı bir takım İnsan haklarının ihlali bahanesi ile kışkırtarak Türkiye'yi köşeye sıkıştırma girişimleridir.

Türkiye için, Dış ve İç şer odakları geçmişte olduğu gibi bugünde kumpaslarından hiçbir zaman vazgeçmediler, gelecekte de vazgeçmeyeceklerdir. Her biten bir oyunlarının arkasından, mutlaka yeni oyunlar başlatmışlardır, Türkiye'de piyonlarına kaç tane bombalı saldırı gerçekleştirilmiştir, kaç tane şehit verdirilmiştir. Ayrıca yeni, yeni düzelen Türk-Rus ilişkileri hedef alınmış, daha hafızalarımızda olan Rus diplomat bu hainlerin oyunlarına yem edilmiştir. Bu varyasyon eylemler öyle bir baş döndürücüdür ki, Türk halkını açmaza ve bıkkınlığa sürükleyici bilinçli, şaşırtmalı terör eylemleridir.

Bir bakıyorsunuz Türkiye'ye saldıran baş aktörler FETÖ terör örgütü ile PKK iken, aniden DEAŞ saldırısı, ardından, İran yanlısı Haşbi terör örgütü sahnede yerlerini alıyor, Bunlara ilaveten kendi piyonları olan devletleri devreye sokarak, Ege denizi kıta sahanlığı ihlali, 12 adaların silahlandırılması krizi, Mavi Vatan krizi ile Suudiarabistan, BAE, Mısır, Fransa, İsrail, Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan'ın biranda ittifak halinde Türkiye'ye karşıtı olarak şer cephe oluşturması, yani Türkiye sokak da etrafı köpekler tarafından çevrilmiş bir insan gibi, hangi saldırıya karşı koysa yüzünü oyana çevirse, arkasında diğeri saldırı halinde bir pozisyon almaktadır. Bunun en son yansıması sözde müttefik olan ABD'nin havadan sudan bahanelerle parasını ödediği halde Türkiye'yi F 35 Uçak projesinden çıkararak, teslim edeceği savaş uçaklarına el koyma zorbalığı, yetmiyormuş gibi Türkiye'ye ambargo koyması, şimdi de Ermeni soykırımı yalanına sarılarak, gerçekte kendi yapmış olduğu soy kırımlarını unutturarak, hayali soykırımı yaratarak Türkiye'yi baskı altına alma çabaları hız kesmeden devam etmektedir. Terör örgütlerine aleni olarak her türlü silah, cephane destekleri hız kesmeden devam etmektedir.

Türkiye artık, kendisi için tuzaklanmış bu tür oyunlara takılı kalmıyor, her önüne konan engeli tek, tek aşarak artık kalkınmada olsun, bölge coğrafyasında olsun, coğrafyası dışında olsun, ben de varım demektedir, Türkiye hedeflerine her türlü Bizans oyunlarına rağmen emin adımlarla artık yol almaktadır.

Dolayısıyla Emperyalist devletlerin kullandığı kurguladığı piyonları FETÖ terör örgütü, PKK-PYD/YPG terör örgütü, DEAŞ terör örgütü, DHKP-C terör örgütü ve diğer irili ufaklı tüm terör örgütlerin Türkiye'ye karşı oluşturdukları müşterek terör şer cephesi ve bunların arkasında ki hamileri olan küresel güçler, Türkiye içerisinde her türlü oyunları da yapsalar, Siyasi tuzaklar, suikastlar de yapsalar, İç savaş çıkarmak için herşeyi de deneseler, Kudüs, Irak-Musul-Kerkük, Suriye-Halep vs gibi can alıcı yerler üzerinden sinir uçlarımıza da dokunsalar, Ermeni tasarısını da oylatsalar, ABD Türk diplomatı şehit eden katil ermeni teröristi serbest de bıraksa, Yunanlılar Ege ve Akdeniz de krizlerde çıkarsa, Rumlar Kıbrıs'ı kaşısalar da, İran yanlıları katliamlarla tahrik de etseler, Avrupa mülteciler ile bizi ekonomik olarak batırmaya da çalışsa, ABD en gelişmiş silah ve stinger füzesini teröristlere de verse ve böyle birçok alt, alta sıralayacağımız önemli konular Türkiye üzerinde dağ gibi yığılsa da, Türkiye inandığı yoldan geri adım atmayacaktır. Artık baş aktör bölgede Türkiye'dir

Türkiye doğru bildiği yolda bir başına da kalsa kimseden korkmadan yürümeye devam etme kararlılığındadır.

Türkiye dün olduğu gibi bugün de, bütün hesapların bozulduğu, sıfırlandığı coğrafyanın adıdır.

Türkiye unutanlara bir kez daha hatırlatacaktır. Türkiye'nin bileğini bükmenin imkansız olduğunu,

Türkiye'nin artık o eski Türkiye olmadığını, Türkiye yeni yazılmak istenen tarihe seyirci kalmayacağı gibi, artık coğrafyasında ki Emperyalist paylaşımlara da seyirci kalmadığı gibi, kendi topraklarından da bir çakıl taşı vermek niyetinde hiç değildir, Tam tersi Türkiye artık Anadolu topraklarıyla sınırlı kalmayacaktır.

Dünyanın kanını emen emperyalist güçlere Türkiye'nin net cevabı, Oyunsa oyun buyurun bakalım, oyun öyle oynanmaz böyle oynanır duruşudur.

Yorumlar (1)
Mim-kerim Can 5 gün önce
SİZ HANGİ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN BAHSEDİYORSUNUZ? GIKI ÇIKANLARLA CEZA EVLERİ DOLDU... DOĞRULARLA YANLIŞI ANMAK YANLIŞTIR!
banner331
15
açık
Günün Anketi Tümü
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:45
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:17
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 38 81
2. Fenerbahçe 38 79
3. Galatasaray 38 78
4. Trabzonspor 38 67
5. Hatayspor 38 60
6. Sivasspor 38 59
7. Alanyaspor 38 57
8. Gaziantep FK 38 55
9. Karagümrük 38 54
10. Göztepe 38 51
11. Konyaspor 38 48
12. Rizespor 38 45
13. Malatyaspor 38 44
14. Başakşehir 38 44
15. Kasımpaşa 38 43
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 38 40
18. Ankaragücü 38 38
19. Erzurumspor 39 37
20. Gençlerbirliği 38 35
21. Denizlispor 38 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 34 70
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Newcastle 35 39
15. Brighton 35 37
16. Southampton 34 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 35 52
7. Real Betis 34 51
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 34 45
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 35 41
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Getafe 35 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 35 29
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@