Hakkınızı ödeyemeyiz dediler. Ve ödemediler.

Hakkınızı ödeyemeyiz dediler. Ve ödemediler.


        KTÜ’de neden mağduriyetler son bulmuyor. Günlerce hakkınızı ödeyemeyiz diyerek balkonlarımızdan alkışladığımız kıymetli sağlık çalışanlarımızın  3 ay  tavandan  ödenmesi uygun görülen ek ödeme 300 tl civarından ödenmeye başlandı. Özellikle kanatsız melekler olarak bahsettiğimiz , süper kahraman olarak gördüğümüz hemşireler arasında  aynı birimde çalışmalarına rağmen yatan meblağ arasındaki fark tüm çalışanlar arasında huzursuzluk yaratmıştır.
           Hastanın kanı alınacak, vitallerine bakılacak, Hemşire hanım serum bitti, Hemşire hanım ağrım var, Hemşire hanım hastamı kaldıramıyorum yardım edermisiniz , Hemşire hanım yemek yememe  yardım edermisiniz, Hemşire hanım Doktor ne zaman gelecek !!! Her türlü hastanın tedavisinde en ön safta yer alacak ama karşılığında itilip kakılacak. Saygı görmeyecek değer verilmeyecek. Hekim telefondan bilgi alırken hemşire hep hasta başında olacak. KTÜ de Hocalara 20 Bin TL civarin da verilirken Hemşireye 300 TL verilmesi aradaki bu uçuk farkın olması durumunda sağlık çalışanları adalet istiyor.
           Yetkili sendika  SAĞLIK-SEN’in  döner sermayedeki adaletsizliğin düzeltilmesi için öneride bulunduğu sistemi Bakanlık yetkilerinin acilen ve ciddiyetle tekrar gözden geçirmesi gerekmektedir. Bir lisans mezunu hemşire maaşı 3100 lira gibi bir tutar iken döner sermaye aracılığıyla maaşlarında düzelme ümidi içinde olan sağlık personeline KTÜ de yatan normal zamanlı 80-90 liralık döner sermaye ödeneği bile 6 ay geç yatırılmaktadır.
           Bu adaletsizce dağıtıma sessiz kalan ve göz yumanlara REKTÖRLÜK makamından bir açıklama gelecek mi merak konusu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sema incehasan
Sema incehasan - 2 ay Önce

Kaleminize saglik cok guzel.ozetlemissiniz . Ancak mağduriyet sadece hemşirelerde degil tum çalışanlar mağdurdur.Ktu'ye acil el atilmalidir.

Yasemin Keydal
Yasemin Keydal - 2 ay Önce

Farabi Hastanesindeki sasirilamayacak adeletsizlik saymakla bitmez.....

Fatma Kubaliç
Fatma Kubaliç - 2 ay Önce

Göz bebeğimiz fakültemiz diğer hastanelerin başedemediği hastalara en iyi tedaviyi yaparken çalışanlarının böyle haksızlıklarla mağdur edilmesi çok üzücü.Hemşirelerin hakettiği ücreti alamadığı gibi hekimler de bahsettiğiniz rakamı almamaktadır.20000 Tl alan hekimler kimler ise Fakültenin düzelmesini istemeyen onlardır.Lütfen ifşa edin .

Hakan ÖZTÜRK
Hakan ÖZTÜRK - 2 ay Önce

Oysa ki günlerce onları balkonlarda alkışlamamış mıydık!?...
2-3 yaşındaki çocuğunu ağlayarak bırakıp giden hemşireleri hep takdir etmemiş miydik?!
Yaptıkları fedakârlıkların karşılığı bu mudur sadece?!
Enfekte hastaları kurtarmak için verilen mücadelede salgına yakalanan sağlık çalışanlarımıza bu adaletsizlik reva mıdır?!
Acilen bu haksızlık düzeltilip, fedakâr sağlıkçılarımızın fazlasıyla hakettikleri değer verilmelidir.
SAĞLIMIZI KORUMAK İÇİN KENDİNİ HİÇE SAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI ARAYAN GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.
ELİNİZE KALEMİNİZE SAĞLIK.

SIRADAKİ HABER

banner320

banner319