Toplum olarak sağlığımıza yeterince önem verdiğimiz söylenemez. Buna rağmen en fazla dişimizi ihmal ettiğimiz bir gerçektir. Herhangi bir dişimiz ağrımayınca veya apse yapmayınca ağzımızda diş olduğun

Toplum olarak sağlığımıza yeterince önem verdiğimiz söylenemez. Buna rağmen en fazla dişimizi ihmal ettiğimiz bir gerçektir. Herhangi bir dişimiz ağrımayınca veya apse yapmayınca ağzımızda diş olduğunu bile hatırlamıyoruz. Aslında dişlerimiz, ihmal edemeyeceklerimizin en başında gelmektedir. Ve en titiz, en özenli bakımı hak eder…  

Sağlıklı bir ağız yapısı için günlük olarak diş bakımı diş ipi kullanımı ve düzenli olarak Diş Hekimi kontrolleri mutlaka gerçekleştirilmelidir.
Ağız Sağlığı oldukça önemli ve üzerinde mutlaka durulması gereken bir konudur. Günlük olarak diş bakımı, diş ipi kullanımı ve düzenli olarak Diş Hekimi kontrolleri mutlaka gerçekleştirilmelidir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; sizin 20 tane parmağımız var. Ve bu parmaklarınızdan bir tanesinden vazgeçmeniz istense, nasıl durup düşünürseniz dişleriniz hakkında da bu şekilde düşünmeniz ve diş bakımınızı gerçekleştirmeniz gerekir. Erişkin bir insanda yaklaşık olarak 32 tane diş bulunacaktır. Bu dişlerin 4 tanesi 20'lik diş olarak 17 yaşından itibaren çıkmaya başlayacaktır. 

Hiçbir dişimizden vazgeçemeyiz 

Dişlerimiz vücudumuzun bir parçası… Sonuçta bu dişlerin hiçbirinden vazgeçemeyiz. Eskiden dişlere günümüzdeki kadar önem verilmezdi. Fakat günümüzde artık herkes dişlerinin kıymetini çok iyi biliyor. Dişler artık günümüzün estetik bir parçası ve estetik bütünlüğümüzü tamamlayan en önemli etkenlerdir. 

Diş eti sağlığı da oldukça önemlidir 

Dişler kadar dişeti sağlığı da son derece önemlidir. Dişlerin görünümünü doğrudan etkileyen diş etleri, sağlığını bir kez yitirdiğinde hem görünüm bozukluğu, hem de dişlerin çürümelerine ve dökülmelerine neden olmaktadır. 

Dişlerin sosyal yaşantıdaki etkeni 

Dişler, sosyal yaşantımızı doğrudan etkileyen en önemli parçalarından birisidir. Öyle ki; sağlıklı ve estetik görünen dişler, kişinin kendine olan öz güvenini arttırıyor ve karşıdaki kişiyle daha iyi ve daha düzgün bir iletişim kurulmasını sağlıyor. Dişlerimizin bu denli önemini hiçbir zaman göz ardı edemeyiz ve diş bakımından asla ödün veremeyiz. 

Dişlerin düzenli bakımı 

Dişlerin en önemli bakımı günlük olarak fırçalanmasıdır. Fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanımı ve ağız gargarası da tıpkı dişlerin fırçalanması kadar çok önemlidir. Sağlıklı bir ağız yapısı için yalnızca dişlerin fırçalanması ve günlük olarak bakım yapılması yeterli olmuyor. Aynı zamanda 3 ve 6 aylık periyotlarla mutlaka diş hekimi kontrolleri de gerekmektedir.