S 400 MESELESİ

Özetle hava savunma sistemi olarak bilinen S400 Füze Savunma sistemi, bizim tüm manasıyla ihtiyaç duyduğumuz en önemli savunma sistemi NATO'nun bizi bu konuda yarı yolda bıraktığı herkes tarafından bilinmektedir. En kritik dönemde patriot hava savunma sistemlerini Türkiye'den geri çeken NATO'nun kime hizmet ettiğini unutmamak lazım. Yani konuyu davaya getirmek istiyorum, bizlerin bir davası olmalı.

Onların batıl olan davasına karşı hak bir dava. Bizi savunmasız bırakıp diledikleri anda bize havadan saldırı yapabilmek adına veya bu sistemlerden bizleri yoksun bırakıp bizleri, vatanı ve milleti tehdit ve şantaj uygulayabilecekleri zayıf bir noktamızın olmasını sağlamak. Şu anda bizleri F35 projesi ile tehdit ediyorlar, etsinler çünkü F35'ler tamamen başarısız fiyasko ile sonuçlanan bir projeden başka bir şey değildir. F35’lerdeki en büyük handikap, şunu bilmemiz gerek, bütün donanım gövdede toplandığı için manevra kabiliyeti son derece düşük olan bu savaş uçağının zaten yazılımını da bize vermeyecekler.

İstedikleri anda sistemi kilitleyip sadece oyuncak bir uçak haline getirebilecekleri bir proje düşünürseniz, 124 adet F35 21 milyar dolara mal olacak. Ama hiçbir işlem yapılamayacak, sadece bir anda enkaz yığını olacak. O yüzden F35'e ayıracağınız bütçeyi kendi milli uçak projemize ayırıp yolumuza devam etmeliyiz.

Selamların en güzeli Allah’ın selamı ile sizleri selamlıyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Ağzınıza yüreğinize sağlık çok güzel konuşmuşsunuz. Maalesef dava adamı bulmak çok zorlaştı bu dönemde. Sizin gibi düşünen insanlara ihtiyacımız var. Kaleminize sağlık

Mehmet Adkovayçin
Mehmet Adkovayçin @ - 1 yıl Önce

Güzel temennilerinizden dolayı minnettarım.

banner320

banner319