Hemodiyaliz Sertifikalı Acil Tıbbi Teknisyenlerin Basın Açıklaması

Bizler Türkiyede böbrek yetmezliği olan 60bin hastaya hizmet veren 860 devlet ve özel merkezlerde çalışan ACİL TIP TEKNİSYENLERİZ.

Bizler Türkiyede böbrek yetmezliği olan 60bin hastaya hizmet veren 860 devlet ve özel merkezlerde çalışan ACİL TIP TEKNİSYENLERİZ.

2012 yılında saglık bakanlıgının diyaliz hastalarının ve merkezlerin personel ihtiyacından dolayı bizleri kendi alanlarımızda atayamadığından bizleri diyaliz alanına davet ettiler girdiğimiz kurs ve sınavlarda başarılı olup diyaliz hemşiresi sertifikası almaya hak kazandık ve 10 seneye yakındır diyaliz ünitelerinde diyaliz hastalarına hizmet vermekteyiz.

1 mart 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlanan diyaliz merkezleri hakkındaki yeni  yonetmelikte çalışan hemşirelerin hakları korunmus olup acil tıp teknisyenlerin kazanılmış hakları elinden alınmıstır.

Diyaliz hizmeti sadece diyaliz makinesine bağlamaktan ibaret  teknik bir sağlık hizmeti değildir. Böbrek yetmezliği hastaları beraberinde hipertansiyon şeker hastalıgı kalp yetmezliği gibi bir cok hastalıgı bulunan ve multidisipliner yaklaşım gerektiren hastalardır. Bu yüzden ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde diyaliz sektöründe sadece diyaliz teknikerleri degil sertifikalı hemşire sertifikalı acil tıp teknisyenleri ve sertifikalı sağlık memurları çalışmaktadır.

Yıllardır özveri ile yaptıgımız mesleğimize sadece bir yönetmelik ile son verilmesi adalet calışma barışı ve eşitlik bircok evrensel ilke ile ters düşmektedir. Belli bir kesime iş imkanı sağlarken bizler tamamen işsiz bırakılıyoruz. BİZİM HAKLARIMIZ NE OLACAK . bizler imtiyaz istemiyor sadece devam etmek elimizdeki sertifikanın devamlılığını istiyoruz.

Yönetmelik yayınlandığı tarihten önce  sertifika almış olan herkesin hakları korunduğu gibi bizlerde anayasamızdaki KAZANILMIŞ HAK İLKESİNE bağlı kalarak riayet edilmesine ve  haklarımızın korunmasını istiyoruz.

DİYALİZ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI ACİL TIP TEKNİSYENLERİ

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayse
ayse - 9 ay Önce

sertifikamizi dokunmayın emeğimize dokunmayin

ceyda
ceyda - 9 ay Önce

sertifikama dokunma !!

Şerife
Şerife - 9 ay Önce

Teknikerlerlerin hakkı yeniyormuş ne hakkı hangi hak 18 yıldır diyalizde çalışıyorum benim verdiğim emek ne olacak...

Melih
Melih - 9 ay Önce

sertifika emek hırsızlığıdır. Boşuna mi biz diyaliz okuyoruz değerli yazar gazetrsi editörleri bu haberi lütfen kaldırınız

Ayten
Ayten - 9 ay Önce

Yillarsir diyalizde calisiyorum bir cok tekniker yetistirdim ama simdi begim emegimle bilgimle mezun olan teknikerler bizi isimizden etmeye calisiyor. 20 bin mezunu 500 att yi isten cikararak cozemezler zaten bizi bize kirdiriyorlar .herkezin hakki emegi var ama bizimde hakkimizi yemesinler.Teşekkürler yazar gazetesi ısAllah bize ses olursunuz.

SIRADAKİ HABER

banner320

banner319