Hastanede "Sağlık Elimizde" etkinliği

Samsun Alaçam Devlet Hastanesinde "dünya El Yıkama Günü" Kapsamında El Hijyenine Dikkat Çekmek Ve Farkındalık Oluşturmak Amacıyla "sağlık Elimizde" Etkinliği Düzenlendi

Hastanede "Sağlık Elimizde" etkinliği

Alaçam Devlet Hastanes’nde "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında el hijyenine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Sağlık Elimizde" etkinliği düzenlendi.

Belirli gün ve haftalarda ve sağlık alanında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiren Alaçam Devlet Hastanesi, "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında da el hijyenine dikkat çekmek amacıyla "Sağlık Elimizde, Temiz Eller" programı düzenledi. Dünya El Yıkama Günü sebebiyle hastanenin kat görevlilerine el yıkama hijyen eğitimi verildi. Etkinlikte mevcut sağlık durumunun korunması ve devamının sağlanmasında el hijyeninin kritik öneme sahip olduğuna dikkat çekildi. Ellerin her manasıyla temiz tutulması gerektiğini vurgulayan Başhekim Dr. Radi Şen, ”Sağlık personeli olarak hepimiz bir mikroorganizma taşıyıcısıyız. Bir taraftan, diğeri de bir hastadan bir başka yere ve diğer hastaya mikroorganizmaları aktarıyoruz. Ellerimizi suya ve sabuna tabi tutmamız veya alkol bazlı el antiseptiklerini bu amaçla kullanmamız lazım" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319