Ünlülerin Gerçek Meslekleri: Ayrıntılar, Örnekler ve Kapsam

Ünlülerin gerçek meslekleri, genellikle merak edilen ve şaşırtıcı bulunabilecek bir konudur. Birçok ünlü isim, kariyerlerine başlamadan önce farklı alanlarda çalışmış veya eğitim almış olabilir. Sahnede, televizyonda gördüğümüz ve şarkılarını dinlemeye alışkın olduğumuz ünlülerin gerçek hayattaki meslekleri, bazen şaşırtıcı olabilir.

Ünlülerin gerçek meslekleri hakkında bazı ayrıntılar vermek gerekirse:

Şener Şen: Şener Şen, kariyerine başlamadan önce sınıf öğretmenliği yapmıştır. 1964 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik yapmıştır.Şener Şen (1)
Mabel Matiz: Mabel Matiz, kariyerine başlamadan önce diş hekimliği yapmıştır. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre diş hekimi olarak çalışmıştır.Mabel Matiz (1)
İbrahim Tatlıses: İbrahim Tatlıses, kariyerine başlamadan önce inşaat işçiliği yapmıştır. 1961 yılında Gaziantep'te doğmuştur. Ortaokuldan sonra eğitimini yarıda bırakmıştır. Gençlik yıllarında inşaatlarda çalışmıştır.İbrahim Tatlıses (1)
Mirkelam: Mirkelam, kariyerine başlamadan önce mühendislik yapmıştır. 1975 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre mühendis olarak çalışmıştır.
Rafet El Roman: Rafet El Roman, kariyerine başlamadan önce müezzinlik yapmıştır. 1968 yılında İsviçre'de doğmuştur. 1986 yılında İstanbul'a gelmiştir. Müezzinlik yaparak geçimini sağlamıştır.
Yaşar: Yaşar, kariyerine başlamadan önce turist rehberi olarak çalışmıştır. 1965 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre turist rehberi olarak çalışmıştır.
Candan Erçetin: Candan Erçetin, kariyerine başlamadan önce arkeolog ve müzik öğretmeni olarak çalışmıştır. 1961 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre arkeolog ve müzik öğretmeni olarak çalışmıştır.
Serdar Ortaç: Serdar Ortaç, kariyerine başlamadan önce tornacılık yapmıştır. 1970 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Torna-Tesviye Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre tornacı olarak çalışmıştır.
Hande Yener: Hande Yener, kariyerine başlamadan önce satış danışmanı olarak çalışmıştır. 1973 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre satış danışmanı olarak çalışmıştır.
Buğra Gülsoy: Buğra Gülsoy, kariyerine başlamadan önce mimar olarak çalışmıştır. 1982 yılında Ankara'da doğmuştur. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre mimar olarak çalışmıştır.
Nur Fettahoğlu: Nur Fettahoğlu, kariyerine başlamadan önce bankacılık yapmıştır. 1980 yılında Almanya'da doğmuştur. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre bankacılık yapmıştır.
Ferhat Göçer: Ferhat Göçer, kariyerine başlamadan önce doktor olarak çalışmıştır. 1970 yılında Ankara'da doğmuştur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir süre doktor olarak çalışmıştır.

Ünlülerin gerçek meslekleri arasında şaşırtıcı olan örnekler de vardır. Örneğin, İbrahim Tatlıses'in inşaat işçiliği yaptığı, Serdar Ortaç'ın tornacılık yaptığı, Hande Yener'in satış danışmanlığı yaptığı, Nur Fettahoğlu'nun bankacılık yaptığı bilinmektedir.

Ata Demirer'in Yeni Hali Nasıl? Ata Demirer'in Yeni Hali Nasıl?

Ünlülerin gerçek meslekleri sadece Türk ünlüleri ile sınırlı değildir.