Azerbaycan, Irak ve Suriye Türkmenleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Şehit Çocukları, Vatan Yıldızları Vakfı’nın Düzenlediği “Evlatlarımız Tek Yürek” Projesi İle Ülkemizde Buluştu...

Millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferimizin 106. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve saygıyla andık.

Şehitlerin emanetlerine ve kahraman gazilere sahip çıkan Vatan Yıldızları Vakfı, onlara hak ettikleri vefa duygusunu göstermek için çok güzel bir etkinliğe imzasını attı.

Hepimizin bildiği gibi, Vatan Yıldızları Vakfı; 15 Temmuz 2016 tarihinde, Şehit Ömer Halisdemir’in manevi şahsını yaşatmak için 2018 yılında kurulmuştur. Vakıf, Türk milletinin hürriyeti adına 1071’ den bu yana verdiği tüm şehitleri birer “Vatan Yıldızı” olarak isimlendirmektedir.

Yeni neslin, damarlarında akan asil kanın idrakine varmak için geçmiş ve gelecek arasında köprü olmayı hedefleyen Vatan Yıldızları Vakfı’nın amacı; milletimizin birliği, bayrağımızın kutsiyeti, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası için şehit olan başta Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma, Sahil Güvenlik ve Emniyet Teşkilatı olmak üzere diğer kolluk kuvvetlerinden şehit olan kahramanlarımızın destanlarını yaşatmak, millî birlik ve beraberlik ruhunu gelecek nesillere aktarmaktır.

 Şehitlerimizin Türk Milleti’ne emanetleri olan evlatlarına, gazilerimize ve ihtiyaç sahibi kimsesiz / yardıma muhtaç çocuklarımıza eğitimleri süresince maddi ve manevi destek sağlamak, kültür, sanat, spor alanlarında sosyal faaliyetlerde bulunarak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir.

Gözden kaçırmayın

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Danışmanı Tarkan Deniz Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Danışmanı Tarkan Deniz

 Kuruluş amaçlarına uygun birbirinden güzel hizmetleriyle isminden sıkça bahsedilmeye başlanan, Vatan Yıldızları Vakfı,  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yılı kutlamaları vesilesiyle, çok anlamlı bir etkinliği gerçekleştirmiştir.

“Evlatlarımız Tek Yürek 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi Programı” kapsamında; Azerbaycan, Irak ve Suriye Türkmenleri, KKTC Silahlı Kuvvetlerinde görev yaparken şehit olmuş olan asker çocuklarından seçilen 30 evladımızı, ülkemizde Türk şehit asker çocuklarıyla bir araya getirmiştir. 17 Mart- 20 Mart arasında devam eden bu programda, evlatlarımızın keyifli bir zaman geçirmesi için,  kültürel amaçlı geziler ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmiştir.