En son 2011 ve 2013 yılında kadro alan sözleşmeli personeller kamu ve yerel çalışanları özlük hakları olmadığından 7 yıldır güvencesiz çalıştıklarını belirten sözleşmeli personeller kadro talebinde bulunuyor.

Kamuda ailesiz, Belediyelerde 31 Mart sonra sözleşmeleri fesih olmuş, aylardır işsiz, sigortası dahi olmayan sözleşmeli memurlarınız şimdi de salgınla yüz yüze olduklarını belirterek hükümetten kadro güvencesi istiyor.

Sözleşmeli Personellerin Talebi

Ülkece zor zamanlardan geçtigimiz bu günlerde maliyeye ek bir külfet oluşturmayan sözleşmeli memurların kadro kapsamına alınanacağına ilişkin müjdeli haberiniz yüreğimize su serpecektir.

Üniversiteler'de Belediyeler ve kamuda sözleşmeli olarak çalışan ve oldukça zor şartlarda görev yapan tüm sözleşmeliler 7 yıl aradan sonra kadroya alınmalıdır.

Burada en büyük sorumsuzluk sendikalarındır. Sendika Başkanları kendi asli görevlerini unutup siyasiler gibi hareket etmeye başladıkları için bu sorunlar 7 yıldır sürmüş ve ciddi mağduriyetler olmuştur.

Burada iş artık sendikaları aşmış ve Siyasilermize kalmıştır. Bu dönem de Özellikle Üniversiteler de 4B sözleşmeli pozisyonlar da çalışan sağlık personellerimiz canları pahasına mücadele vermişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bilgi sahibi olması durumunda sessiz kalacağına inanmıyoruz 2011 ve 2013 Yıllarında Kadro talimatları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gündeme getirilmiş ve Yasalaşmıştır.

Sayın Cuhhurbaşkanımızın bu konuda bilgi sahibi olmadığını veya doğru bilgilendirilmediği  ve mağduriyetlerin bu sebeplerden dolayı 7 yıldır devam ettiği kanısındayız. Sözleşmelilere ilişkin sürekli kanunlar çıkıyor ve her çıkan kanun eski sözleşmelileri mağdur ediyor. Biliyoruzki kanunlar eşitlik ilkesine dayanmaktadır ancak burada çıkartılan kanunlar eşitlikten uzak oldugunu hepimiz görmekteyiz.

Köklü bir düzenleme ile 2013 yılından bu yana kadro alamayan bütün sözleşmelilere Kadro verilmesi bu zaman kadar oluşan bütün adaletsizlikleri de ortadan kaldıracaktır. 

#AdaletsizliğeSonVerilsin

#SözleşmelilereKadroVerilsinAdaletYeriniBulsun

#MağduriyetlerGiderilsin