Düzce’de ruhsat değişikliği yapıp faaliyeti eski olan işletmeler kapatılacak

DÜZCE İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU, KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGININDAN VATANDAŞLARI KORUMAK VE SALGININ YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN YENİ KARARLAR ALDI. ANA FAALİYETİ GAZİNO, PAVYON, DİSKOTEK, BAR, BİRAHANE, TAVERNA VEYA GECE KULÜBÜ OLUP SONRADAN RUHSAT DEĞİŞİKLİĞİNE GİDEREK, SALGINLA MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ DEVRE DIŞI BIRAKACAK ŞEKİLDE ESKİ FAALİYETİNE DEVAM ETTİĞİ TESPİT EDİLEN İŞLETMELER DERHAL KAPATILACAK

Düzce’de ruhsat değişikliği yapıp faaliyeti eski olan işletmeler kapatılacak

19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için yeni kararlar aldı. Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup sonradan ruhsat değişikliğine giderek, salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakacak şekilde eski faaliyetine devam ettiği tespit edilen işletmeler derhal kapatılacak.

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ’Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri’ konulu genelgesi kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Covid-19 salgını kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan ve kapalı olması gereken bazı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin belediye veya il özel idaresine başvurarak faaliyet konularını değiştirdikleri ya da mevcut ruhsatlarına tali faaliyet alanı işleterek eski faaliyetlerine devam ettikleri bilgisine ulaşıldığına dikkat çekildi.

Alınan karar ile kaymakamlık ve kolluk kuvvetlerince koordineli şekilde yapılacak denetimlerde, kararlara uymayanlara 3 bin 150 TL idari para cezası ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392 TL idari para cezası uygulanacak. Karar ile ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ’Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır’ hükmüne uymayanlar haklarında adli işlem başlatılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319