KİTAP OKUMAK ARTIK ÇOK EĞLENCELİ!

KİTAP OKUMAK ARTIK ÇOK EĞLENCELİ!

KİTAP OKUMAK ARTIK ÇOK EĞLENCELİ!

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için birçok yol denendi. Ama bunlar arasında en etkili olanlardan biri rol-model olarak benimsedikleri ‘kahramanlar’ oldu. Kimi çocuğun kahramanı uçan, kaçan, saldıran; kiminin ki de iyilikten iyiliğe koşan, değerleri önemseyen ve hayatın içinden kahramanlar oldu. İşte bu karakterlerden biri olan ‘ŞAKRAK’ kahramanı; Türkiye’nin YERLİ ve MİLLİ kitap kahramanı olmasıyla tanınıyor.

ŞAKRAK’ın serüvenlerini anlatan kitapların maceraları farklı şehirlerde, farklı sosyal konularda ilerlemekle birlikte oyun tabanlı etkinlikleriyle de çocukları eğlendirirken öğretmektedir.

7-10 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu(EYFORX) organizasyonunda ŞAKRAK Kitaplarının STEM Modeli uygulaması eğitimcilerle buluştu.

STEM( Bilim,Teknoloji,Mühendislik,Matematik) modeli kitaplara nasıl uyarlanır?

Çocuklar kitaplar üzerinden bilime, matematiğe ilgisi nasıl arttırılabilir?

Kitap içeriklerinden mühendislik uygulaması çıkar mı?

Ve en önemlisi kitapların dünyası; düşünen, üreten, uygulayan çocuklara nasıl dönüşür?

İşte bu soruların cevapları EYFORX ŞAKRAK STEM ATÖLYESİNDE cevaplandı.

Yazar Ayşe Gül Kara Zorlu’nun kaleme aldığı ŞAKRAK 4 kitabının atölye çalışması, STEM Uzmanı Gökhan Arıkan tarafından hazırlandı ve öğretmenlerle birlikte uygulandı.

Uygulama sonrası eğitimciler ve katılımcılardan olumlu geri dönüşler alan yazar Zorlu; Çocukların okudukları kitapları anlaması, kavraması ve içselleştirmesi için uygulamalı ve oyun tabanlı eğitim programlarının çoğalması gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 10 ay Önce

Harika bir uygulama, farklı şehirlere de gelir misiniz? Bölgemizdeki çocukların sizlere ihtiyacı var

Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

Aysegul hanim gelecek nesiller icin bu tur sosyal faaliyet ve etkinliklerinizi takdir etmemek mumkun degil sirin sinobumuzun gurur kaynagi olmanizdan dolayi sahsim adina cok tesekkur ederim Bu vesileyle Basarilarinizin devamini dilerim saygilarimla

Emine Tok
Emine Tok - 10 ay Önce

Ayşegül hanım gibi kişilere devletimizin sahip çıkması gerekir, tebrikler

SIRADAKİ HABER

banner320

banner319