Ordu’nun Fatsa İlçesinde küçük yaşından beri özellikle modifiyeli arabalara ilgi duyan 19 yaşındaki Umutcan Aydemir, müzik yerine egzoz sesi dinleyerek ruhunu dinlendiriyor. Fatsa’da bu güne kadar farkındalık yaratmak ve birçok sosyal projeye katkı sağlamak için modifiyeli araçların konvoy organizatörlüğünü yapan araba tutkunu genç, 11 yaşından beri araç kullandığını, Babasından defalarca bu konu yüzünden fırça yediğini ve çoğu zaman geceleri arabada yatıp uyuduğunu dile getiriyor. Modifiyeli araç tutkusunu ve hayatını sadece Yazar Gazetesi’ne anlatan Aydemir şunları söyledi;
“AYAKLARIM PEDALLARA YETMİYORDU”

“2000 yılında Samsun Çarşamba’da doğdum. Henüz 4-5 yaşlarımdayken elime aldığım tepsi yâda tabaktan direksiyon, kısa bir sopadan da vites yapar araba sürüyormuş gibi oyunlar oynardım. İlkokul yıllarımda bilgisayar da ve Play Station da araba yarışı oyunları oynardım. 11 yaşıma geldiğimde babamdan habersiz ilk defa araba kaçırarak gerçek araba kullanmanın hissiyatını yaşadım. Ayaklarım pedallara yetmiyordu ben de koltuğa biraz minder destekledim ve boyumu direksiyonla pedallara erişecek şekilde ayarlamıştım.

“İÇİMDE O KADAR BÜYÜK BİR ARABA SEVDASI VARKİ ÇOĞUNU KELİMELERE DÖKEMİYORUM”

Yaşım 15-16’ya gelince ‘Need for speed’ underground oyunuyla tanışınca modifiyeli araçlara ilgim çoğalmaya başladı. Gördüğüm her modifiyeli araca sempati duyuyordum. Seneler geldi geçti. Büyüklerim ‘bu hevestir gelir geçer’ dedi fakat şu an her geçen sene daha çok bu tutkum arttı ve büyüdü. 2014 yılında profesyonel ralli yarışlarına başvurdum. Maddi imkânlardan dolayı başvurum kabul olmadı. İçimde o kadar büyük bir araba sevdası var ki çoğunu kelimelere dökemiyorum. Ben resmen modifiyeli arabalarla yatıp kalkıyorum.

“ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYAN OTOMOBİL SEVDASI”

Çocukluktan başlayan otomobil sevdası, gençlik yıllarında ateşlenir, ileriki yaşlarda ise aksiyon katarak motor ve egzoz sesinden, içindeki adrenalin tutkusuyla hayata yayılır. Arabamı içime sine sine, zevkime göre dizayn edip spor bir görünüme kavuşturduktan sonra, soluğu bir benzin istasyonunda alıyorum. Orada arabamın içini, dışını pırıl pırıl yıkayıp temizledikten sonra o geceyi arabamda uyuyarak geçiriyorum” şeklinde konuştu.