3 BİN 800 MAĞDUR BAŞPOLİS VE KIDEMLİ BAŞPOLİSLER, DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN TERFİİ MÜJDESİ BEKLİYOR

26.10.2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7148 sayılı karayolları trafik kanununu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun ile 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununda yapılan yasal değişiklik sonrası Türkiye genelinde bulunan 5 bin üzerinde başpolis ve kıdemli başpolis memurlarına “Komiser Yardımcılığı” hakkı doğmuştu.

3 BİN 800  MAĞDUR  BAŞPOLİS  VE  KIDEMLİ  BAŞPOLİSLER,  DEVLET  BÜYÜKLERİMİZDEN  TERFİİ  MÜJDESİ  BEKLİYOR

3 BİN 800 MAĞDUR BAŞPOLİS VE KIDEMLİ BAŞPOLİSLER,

DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN TERFİİ MÜJDESİ BEKLİYOR

26.10.2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7148 sayılı karayolları trafik kanununu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun ile 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununda yapılan yasal değişiklik sonrası Türkiye genelinde bulunan 5 bin üzerinde başpolis ve kıdemli başpolis memurlarına “Komiser Yardımcılığı” hakkı doğmuştu.

Yürürlüğe giren bu kanunla Başpolis alımı 3201.ETK maddesi(ek 28) yürürlükten kaldırılarak Başpolis alımı tamamen sonlandırılmış oldu.

3201 Sayılı ETK Geçici 29 Madde ile de 45 yaş altı Başpolis ve Kıdemli Başpolisler yaklaşık Bin 200 kişi Komiser Yardımcılığına terfi ederken, Son geriye kalan 3 bin 800 Başpolis ve Kıdemli Başpolis YAŞ-EĞİTİM gibi sebeplerle mağdur edilmektedir.

Mağdur Başpolisler, mesleki sorumluluklarını yerine getirmiş ve gerekli bilgi birikime sahip kişilerden oluşmasına rağmen yaşla-eğitim gibi sınırlamalarla, liyakat ve tecrübe yok sayılmaktadır.

Yasa mağduru 45 yaş üstü Başpolisler kendilerine aynı hakkın verilmesi devlete ekstra bir külfet olunmayacağı gibi, yılların tecrübe ve birikimi emniyetin yönetim kademesine yansıması ile beraber halkın daha kaliteli ve hızlı adalet hizmeti alması sağlanacaktır.

Teşkilat içerisinde uzun yıllar görev yapan 3 bin 800 Başpolis ve Kıdemli Başpolisler aileleriyle beraber mağduriyetlerinin giderilmesi için müjde beklemektedir.

Yasal düzenleme gereği ilk etapta Mayıs 2019 da bin’e aşkın başpolis ve Kıdemli Başpolis komiser Yardımcılığına terfinin önü açılmış oldu. Ancak 4 bin e yakın başpolis ve kıdemli başpolislerin mağduriyetleri devam etmektedir.

Bu haksızlığın giderilmesi için soysa medya da İmza kampanyası başlatıldı. Change.org sitesinde başpolis ve kıdemli başpolis memurları imza kampanyası başlatarak, devlet büyüklerine seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Aileleriyle birlikte 20 bin kişi, yeniden yapılacak yasal düzenlenme için Türkiye Millet Meclisinden gelecek müjdeli haberleri beklemektedirler.

45 yaş üstü başpolis ve kıdemli başpolisler için eğitim-yaş şartı aranmadan Komiser Yardımcılığına terfisi için yasal düzenleme yapılması Milletimizin, Devletimizin menfaatine olacaktır.

Son geriye kalan 3 bin 800 Mağdur Başpolis ve Kıdemli Başpolisin Komiserliğe terfileri halinde, Teşkilatımızın İlk ve Orta kademe Amir ihtiyacı bitecektir. Kazanan Milletimiz-Devletimiz olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
YANLIZ KURT
YANLIZ KURT - 8 ay Önce

Ortama 20 yıllık mesleki tecrübesi bulunan, son 8 yıldır ilk kademe amirlik yapan, 15 Temmuz sonrası oluşan tecrübeli amir açığını layıkıyla dolduran, liyakat ve tecrübenin gerçek karşılığı olan tüm Başpoliserin kom.yrd. yapılması ülke ve teşkilat menfaatine olup herhangi bir ekonomik külfetide yoktur zaten hepsi hazır yetişmiş personeldir.

Etzel
Etzel @YANLIZ KURT - 8 ay Önce

Düzenlemenin. Teşkilat açısından faydalı olacağı inancındayım

Vahap DORU
Vahap DORU @YANLIZ KURT - 8 ay Önce

Mağduriyet dile getirilmiş ve biran önce çözüme kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum. Başpolisler komiser olsun sıkıntılar son bulsun

Arafat Şahin
Arafat Şahin - 8 ay Önce

Bütün Başpolis ve Kıdemli Başpolis ler 20 yıllık meslek tecrübesiyle komiser yardımcısı olduğu takdirde hiç bir sıkıntı ve tereddüte düşmeden vazifesini en güzel şekilde yerine getireceklerinden kimsenin şüphesi olmasın. Yazıyı yazıp gündeme getiren yazarımızıda burada duyarlılığından dolayı canı gönülden teşekkür ederiz.

Deniz Gençoğlu
Deniz Gençoğlu - 8 ay Önce

İnşAllah devlet büyüklerimiz biz mağdur Başpolislerin sesini duyar ve bunun gereğini yapar.

Ateş
Ateş - 8 ay Önce

Çözüm bekleyen bir sorun binlerce başpolis bir düzenleme talep ediyor

Vatan
Vatan - 8 ay Önce

Tecrübe ve liyakat sahibi Başpolislerin Komiser Yardımcılığı rütbesine terfi ettirilmesi Emniyet Teşkilatımıza büyük bir kazanım sağlayacaktır. Hepsi Hazır yetişmiş kalifiye personel. Üstelik Devletimize bir kuruş dahi ek külfet getirmemektedir.

Kadir kara
Kadir kara - 8 ay Önce

Liyakat istenilen bir dönemde yapılması gereken budur.

Ahmet ÖZKUL
Ahmet ÖZKUL - 8 ay Önce

Sorunumuz ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.Kaleminize sağlık.Umarız feryadımizi birileri duyarda bize yapılan haksızlik adaletsizliğe bir çozüm bulurlar

Tekin Tuturga
Tekin Tuturga - 8 ay Önce

Başpilislerin biran ónce komiser yardımcılığı rütbesine terfi ettirilmesi saygılar

Y yaşar
Y yaşar @Tekin Tuturga - 8 ay Önce

En kısa zamanda başpolisler komiser yardımcılığına terfi ettirilir ve kadük kalan kadro kaldırılır amir mi yoksa memur mu tartışmasında bitmiş olur kazanan teşkilat olur


SIRADAKİ HABER

banner320

banner319