Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi olaylarına ilişkin konuştu

Video konferans ile AK Parti İzmir Kadın Kolları 6. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesinde meydana gelen olaylara ilişkin, “Teröre bulaşmış olan, örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gören hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız, bu böyle biline. Teröre bulaşmamış, devletine ve milletine husumeti hayatının merkezine yerleştirmemiş her evladımızın sahiplenmek hem parti hem hükümet olarak görevimizdir” dedi.

POLİTİKA 05.02.2021, 16:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi olaylarına ilişkin konuştu

Video konferans ile AK Parti İzmir Kadın Kolları 6. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesinde meydana gelen olaylara ilişkin, “Teröre bulaşmış olan, örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gören hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız, bu böyle biline. Teröre bulaşmamış, devletine ve milletine husumeti hayatının merkezine yerleştirmemiş her evladımızın sahiplenmek hem parti hem hükümet olarak görevimizdir” dedi.

AK Parti İzmir Kadın Kolları 6. Olağan Genel Kurulu toplantısı, Kültürpark Celal Atik Spor Salonunda AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir Milletvekilleri ve çok sayıda parti yöneticisinin katılımıyla düzenlendi. Genel kurulda mevcut başkan Dilek Yıldız Büyükdağ, yeniden aday oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise genel kurula video konferans ile katıldı. Erdoğan, “Gözümüzün nuru çocuklarımızın sadece kariyerlerini değil milli ve manevi değerlerimizde dolanmasını da düşünmek mecburiyetindeyiz. Gençlerimiz arasında milli ve yerli şuur sahibi olanlar elbette çoğunlukta ama son dönemde İstanbul’daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde; zihni ve kalbi olarak ülkesiyle, milletiyle, değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına da üzüntü ile şahit oluyoruz. Teröre bulaşmamış olması şartıyla bu gençlerimize sahip çıkıp ülkemize kazandırmanın sorunluğu olduğunu biliyoruz. Kendi ülkelerinde senato basanları, terörist ilan edenlerin Türkiye’de rektörlük basmaya kalkanları hak arayıcısı olarak göstermesindeki ikiyüzlülük, bize asıl sorumluluklarımızı unutturamaz. Kendi ülkelerinde sokakta en küçük bir taşkınlık gösterenlerin başınız ezenlerin ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz. Teröre bulaşmış olan, örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gören hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız, bu böyle biline. Teröre bulaşmamış, devletine ve milletine husumeti hayatının merkezine yerleştirmemiş her evladımızın sahiplenmek hem parti hem hükümet olarak görevimizdir” diye konuştu.

“Siz gidin siyaset yapın”

Türkiye’de 207 üniversitemiz olduğunu belirten Erdoğan, “Boğaziçi Üniversitesinde kısmi bir azınlık rektörünün odasını işgale yeltendi. Bu kadar önemli bir üniversitenin öğrencilerinin tamamını hedef alan bir anlayış değil ama oradaki bir kısım genç ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna geliyor. Bu işin içinde ana muhalefet partisinin İstanbul il başkanı kadın var. Diğer siyasi partinin ismini vermeye gerek yok, onun genel başkan yardımcısı veya farklı bir görevde olan bir tanesi daha var. Yahu sizin orada ne işiniz var? Siz gidin siyaset yapın. Oradaki gençleri tahrik etmenin anlamı ne? Öbür tarafta ana muhalefetin başı her gün konuşuyor. Öbür muhalefet partisi PKK’dan destek alıyor. Dün Kadıköy’de kalktılar, gösteri yapmaya yeltendiler. Öbür tarafta İYİ Parti, ismi iyi kendisi maalesef o da bu işin içine karıştı. Şimdi biz bunlara ‘hoş geldin’ mi diyeceğiz? Bunlara cevap vermeyecek miyiz? 206 üniversitede bir şey yok. Bunları niye konuşmuyorsunuz? Ortalığı mı karıştıracaksınız? Bunu mu istiyorsunuz? Buralar bizim ilim yuvalarımız. Bu ilim yuvalarımızı tahrik etmeye, buraları terörize etmeye kimsenin hakkı yok, buna da müsaade etmeyeceğiz” sözlerine yer verdi.

“Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım”

Ailelere de seslenen Erdoğan şunları söyledi:

“Evlatlarınıza lütfen sahip çıkın. Lisedeki evlatlarınıza, üniversitedeki evlatlarınıza sahip çıkın. Meydanı onların heyecanlarını, hayallerini, heveslerini kendi çıkarları için kullanan profesyonel provakatörlere bırakmayın. Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım. Bu sinsi oyunu bozmak için öncelikle üzerine eğilmemiz gereken yer ailedir. Ailede de annedir anne. Aile yapımızın uzunca bir süredir doğrudan veya dolaylı ama hepsi de bilinçli saldırı dalgası altında olduğunu biliyoruz. Milletimize dayatılan çarpık toplumsal mesajların aile yapımızı çökertmeyi hedef aldığını biliyoruz. Amaç, bireyi aileden savunmasız hale dönüştürülmesidir. Bu senaryoda kısmen de olsa ilerleme sağlandı. İnşallah bu sinsi hep birlikte oyunu hep birlikte bozacağız. Hem gençlerimize sahip çıkarak hem de donanımlı, milli, manevi değerleriyle bezenmiş medeniyet şuuru olan nesiller yetiştireceğiz. Bu konuda en önemli görev ailenin temeli ve taşıyıcısı olan kadınlarımıza düşüyor.”

813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi

Konuşmasında kadınlara seslenen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kadın kolları kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Görev alacak başkan ve yönetimlerini şimdiden tebrik ediyorum. 2023 seçimlerinde sandıkları öncelikle sizlere emanet edeceğiz. Seçimlerde kurulacak 271 bine yakın sandık için 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi bulmak için verdiğiniz sözü tutacağına inanıyorum. Kadınlarımızın sahip çıktığı sandıklarda hata, yanlış, eksik çıkmayacağına eminim. Şimdiden tespit edeceğimiz sandık kurulu üyelerimiz seçim gününe kadar bulundukları yerlerde tüm haneleri tek tek ziyaret etmeli. Bizim kadın kollarımız okul gibi çalışan bir kurumumuzdur. Sizlere özellikle teşekkür ediyorum. AK Parti olarak şu gerçeği çok iyi biliyoruz; Türkiye, kadınları yok sayan, görmezden gelen kadınların gücünü harekete geçiremeyen siyaset başarıya ulaşamaz. Kadınlara sadece vitrin süsü, dolgu malzemesi, yasak savunma kontenjanı olarak bakan siyasi hareketin milleti temsil etmesi mümkün değildir. Biz samimiyeti siyasette ve kadınların siyasette yer alması hususunda mücadelemizi merkezine yerleştiriyoruz. Hanımlara tüm kademelerde hak ettikleri konumlara gelebilmesinin gayreti içinde olduk. Bu doğrulta önemli mesafe kat edilmesini sağladık. Kadınların siyaset ve sosyal hayata katılması konusundaki en büyük kazanımların altında hep AK Parti’nin imzası bulunuyor.”

“Sizlere çok önemli görevler düşüyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birileri kadınların ismini ve fırsat bulduklarında kendisini istismar etme peşindeyken biz kadını gerçek anlamda hak ve özgürlüklerine kazandırmak için çalıştık. Bugün her alanda kadınlar önemli bir yere geldiğiyse bunun gerisinde böyle kararlı bir mücadele vardır. Bu mücadelede pek çok engelle karşılaştık. Kendi içimizde dahi bu mücadeleyi vermek mecburiyetinde kaldık ama hamdolsun tüm önyargıları aşarak bulunduğumuz seviyeye geldik. TBMM’de AK Parti’de 54 kadın milletvekili bulunuyor. Kabinede 2 kadın bakan var. Kamudaki toplam istihdamın yüzde 40’ı kadınlarda. İş gücüne katılım yüzde 31’i geçti. Kayıt dışı çalışan kadınların sayısı yarı yarıya azaldı. AK Parti kadın kolları, 5 milyon 300 bini aşan üye sayısı ile diğer partilerin üye sayıların toplamına yakın güce sahip. Kalenin içten fethedileceği gerçeğini asla unutmadım. Evlere giderek kadınlara yaptıklarımızı yapacaklarımızı anlatıyoruz. Şayet kadınlarımızın çoğunluğunun desteğini yanımızda tutmayı sürdürürsek Allah’ın izniyle AK Parti’nin yükselişinin önüne kimse geçemez. Kadın eli değen her şey gelişir. Kadınların sırtını döndüğü ve duasından mahrum kaldığı hiçbir yapının iflah olma şansı kalmaz. Sizlere çok önemli görevler düşüyor. Attığınız her adımda, girdiğiniz her mücadelede yanınızda oldum, olmayı sürdüreceğim. Kadınlarımızdan kendi haklarına ve başarılarına sahip çıkmalarını istiyorum.”

“AK Parti Türkiye’nin, milletinin tamamının partisidir”

Büyük başarıların ancak milletle birlikte yürünen yolların, verilen mücadelenin sonunda elde edileceğini kaydeden Erdoğan, “Bu en çok siyasette geçerli bir hakikattir. AK Parti Türkiye’nin, milletinin tamamının partisidir. Bu partide kimse cinsiyetinden dolayı, kökeninden dolayı, sahip olduğu kültürel çeşitlilik sebebiyle, inancından, mezhebinden, meşrebinden dolayı ayrımcılığa maruz kalma kalamaz. Kimse ayrımcılık yapamaz. AK Parti, Türkiye’nin partisidir. Milletin tamamının partisidir. İki kırmızı çizgimiz var. Birincisi Rabia’mızdır. İkincisi inancımızın, bedenimizin, ruhumuzun güvesini oluşturan ailelerimizdir. Ailelerimiz bizim için çok kutsaldır. Bunun için her fırsatta aile kurumunun önemine dikkat çekiyoruz. Buyurun, sizler de görüyorsunuz; Batı dünyası aile kurumu yıktığı için temellerinden sarsılıyor. Ailenin değersiz hale getirilmesini, alkol ve uyuşturucu bağımlılığından nihilizme kadar pek çok sosyal sorun takip ediyor. Şu an ekranda İzmir’de anacığımı görüyorum; tüm teşkilatımıza özellikle bu gösterdikleri incelik ve nezaket sebebiyle teşekkür ediyorum. Cennet annelerin ayakları altındadır. Anneler kutsaldır. Analarımızla beraber bu yolda yürüyeceğiz. Onlarla beraber ülkemizi ihya ve inşa edeceğiz. Türkiye olarak bugüne kadar maruz kaldığımız saldırılara karşı koyup geleceğimize güvenle bakabilmemizi, aile yapımızın sağlamlığına borçluyuz. Ailenin direği annedir. Annelerimizle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz” diye konuştu.

“En az 3 çocuk”

Dün 2020’nin nüfus verilerinin açıklandığını hatırlatan Erdoğan, “Ülkemin nüfusu hamdolsun 84 milyona merdiven dayadı. Bununla birlikte yaş ortalamamız ne yazık ki yükseliyor. Bu da aile kurumuna ve çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini gösteriyor. İnancımıza göre her çocuk kendi kısmeti ve bereketi ile hayata gözlerini açar. Hükümet olarak hep söylüyorum; en az 3 çocuk. ‘Nikahlanınız, çoğalınız’ buyuruyor Rabbimiz. Bunu başardığımız sürece Türkiye çok daha güçlü olacak. Sevgililer sevgilisi Peygamberimiz ‘Ebedi alemde diğer toplumlara karşı ümmetimin çokluğu ile iftihar edeceğim’ buyuruyor. Hükümet olarak kadınlara, çocuklara, gençlere, yaşlılara, engellilere yönelik hizmetlerimizde milletimin her ferdinin yanında olduğumuzu gösteriyoruz” dedi.

“Zafer Diyarbakır annelerinin ve babalarının olacak”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam da “20 yıldır iktidar yürüyüşümüzde sizlerin emeği, sizlerin gözyaşı, sizlerin duası çok fazla. Bunu hem sahada hem kapı kapı dolaşarak yaşıyoruz. sizler yeri geldi Ramazan sofralarında dua okudunuz, yeri geldi analarımızın yanında yüzlerinde tebessüm oldunuz, yeri geldi yetim çocukların omzunda el oldunuz, yeri geldi sağlık çalışanlarımızın yavrularına yemek götürdünüz. Emekleriniz çok büyük, Allah hepinizden razı olsun. Bu sahnede ana muhalefet partisi il kongrelerini yapıyormuş. İzmir’imizin bu coşkusunu hepimiz görüyoruz. İnşallah 2023 ve 2024’te sizlerin gayretiyle İzmir ak belediyecilikle inşallah buluşacak. Birileri hep konuşuyor. Onlar konuşur, biz yaparız. Ak kadınlar kapı kapı dolaşıp gönüllere girer, elleri sıkar ve her daim yüreğinin yanında, davası için yürür. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2 gün önce ak kadınlarımızın selamını Diyarbakır annelerine götürdük. Zafer Diyarbakır annelerinin ve babalarının olacak. Biz her zaman onların derdiyle dertlenmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

“Hakkınızı bize helal etmezseniz ahirette bizim işimiz zor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “İzmir ak kadınlar adına gurur verici, tarihe geçen ve yıllarca konuşulacak bir kongre yapıyoruz. Bu kongre salonunda İzmir’de iktidar olan CHP ana kademe kongreleri gerçekleştiriliyor. Biz heyecanımızla pandemiye rağmen İzmir’de bir şeylerin değişmeye başladığını gösteriyoruz. Kongreler öncelikle helalleşmedir. 20 yılda 15 seçim geçirdik. Recep Tayyip Erdoğan’ı İzmir’in her yerinde anlatan ak kadınlar Allah sizden razı olsun. 10 senedir milletvekilliği yapıyorum ve sizin evladınızım. Eğer siz hakkınızı bize helal etmezseniz ahirette bizim işimiz zor. Lütfen hakkınızı bize helal ediniz. Bizim hakkımız geçmemiştir ama bizim adımıza helal olsun. İnandığımız yılda yürümek kolay değil. 18 yılda bunun zorluğunu hissetmiş olanlar olabilir. Bunlar zaten kopup gittiler. 18 yıl sonra önümüze bakıyoruz. İzmir’de daha heyecanlı ve coşkuluyuz. 2023 ve 2024 seçimlerine giderken bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan 100 fersah fazlasını yapmayı söz veriyor muyuz?” diye konuştu.

“O zeybek Konak Meydanı’nda mutlaka oynanacak”

Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, “Vefakar ve cefakar demeyeceğim; bizim oralarda ‘bizim kız’ deriz. Bizim kızlara, kardeşlerimize bütün çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz bugüne kadar hiçbir işi yarım bırakmadık. Allah’ın izniyle çıktığımız yolu mutlaka tamamlayacağız. O zeybek Konak Meydanı’nda mutlaka oynanacak. Sizlerle beraber oynayacağız. İzmir ak hizmetle mutlaka tanışacak. 2 yıldır İzmir’in hiçbir problemini çözmediler, çözmeyecekler de. Böyle bir dertleri yok. Bugüne kadar İzmir’i ak hizmetlerle tanıştıramadıysak bunu İzmirli kardeşlerimize yıkmayacağız. Sorunu kendimizde arayacağız. Biz gönüllere gireceğiz, bunu da sizlerle yapacağız. Gün gelecek siz alacaksınız İzmir yavrunuzu ve ak hizmet sevdası ile dolduracaksınız” ifadelerini kullandı.

“Büyükşehiri Cumhur İttifakı, AK Parti kazanacak”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Sizlerle çok güzel işler başardık. İzmir’de ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları olarak çok uyumlu çalışmalar sergiledik. Kadın kolları teşkilatımız üye ziyaretlerinde yanımızdan hiç ayrılmadı. Ramazan programlarında, pandemide, depremde, selde; her yerde ak kadınlar vardı. Gönül seferberliği programlarında 5 ayda 76 bin üye yaparak rekor kırdık. Çalışacağız, çünkü bizim hedefimiz büyük. Önümüzde 2023, 2024 var. 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti, Cumhur İttifakı İzmir’de birinci olacak inşallah. 2024’te yapılacak seçimlerde Büyükşehir’i Cumhur İttifakı, AK Parti kazanacak ve birçok ilçeyi bizler kazanacağız. Ama nasıl; bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte İzmir olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

“Kapı kapı dolaşıp anlatma vakti”

Genel kurulda yeniden aday olan mevcut başkan Dilek Yıldız Büyükdağ, “Bağımsızlığın ve milli iradenin sembolü İzmir’den; vatanı için evlatlar veren kadınlara, dokuma tezgahlarında ekonomisini ilmek ilmek işleyen kadınlara, girişimleriyle ekonomiye destek olan üretici kadınlara, elleri nasırlı Anadolu kadınına, evladını terör örgütünün elinden almak için teröre meydan okuyan Diyarbakırlı, Şırnak annelerimize selam olsun. Her sabah çocuğunun geleceği için sokağa düşen, parti görevlerini yaparken evladının büyüdüğünü dahi göremeyen, akşam olduğunda sofrasını kuramayan ama milleti için en önde koşan ak kadınlara selam olsun. Kadınlar AK Parti’de iyilik fikrini, başarı fikrini hep diri tuttu. Kadınlar güce dayalı dünya düzenine inat samimiyet ve fedakarlığı hep önde tutu. AK Parti’nin 19 yıllık başarı hikayesinin kahramanları ak kadınlardır. AK Parti iktidarı döneminde kadınların hayatına dokunan, kadınlara öncelik tanıyan birçok reforma imza atıldı. Hep beraber bunları kapı kapı dolaşıp anlatma vakti. 3 yıl önce, ‘İzmir’de hiçbir ayrım yapmadan bütün kadınların hakkını savunacağız’ dedik. ‘İzmir’de siyasi görüşü ne olursa olsun bütün kadınların derdiyle dertleneceğiz’ dedik ve bunları hayata geçirdik” sözlerine yer verdi.
Yorumlar (0)
banner331
12
açık
Günün Anketi Tümü
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Yenilenen Logomuzu beğendiniz mi ?
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 13:20
İkindi 16:32
Akşam 19:07
Yatsı 20:26
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 27 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 27 51
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Valencia 26 30
12. Celta de Vigo 25 30
13. Osasuna 25 28
14. Getafe 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@