TSYD Mustafa Özer’i konuk etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği (tsyd) Eskişehir Şubesi'nin Düzenlediği Kahvaltıda Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer Gazetecilerle Buluştu.

TSYD Mustafa Özer’i konuk etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer de katıldı. Özer etkinlikte yaptığı konuşmada, "Şartlar ne olursa olsun buradayız, Eskişehirspor aşkımız devam ediyor. İşimiz kolay değil ama bunu başaracağız" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği kahvaltıda Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer gazetecilerle buluştu. Özer etkinlikte yaptığı konuşmada, “Hep birlikte Eskişehirspor’u ligde tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Antalya’da bir kamp yaptık. 10 günde 16 antrenman ve 4 hazırlık maçı yaptık. 33 futbolcuyla sakatlık vermeden Eskişehir’e döndük. Hazırlık maçlarında sporcularımızın hepsine süre verdik. Keçiören’i kamp öncesinde inceledik. Elimizde genç bir kadro var. Altyapılardan da 9 oyuncumuz A takıma alıp geleceği kurtarmaya çalışıyoruz. Kimsenin gözü arkada kalmasın. İkinci yarı bizi çok zorlu maçlar bekliyor. Telafisi olmayan maçlar bu maçlar. Bizim en büyük silahımız genç olmamız. İnşallah stadımız ikinci yarıya yetişir. Şartlar ne olursa olsun buradayız, Eskişehirspor aşkımız devam ediyor. İşimiz kolay değil ama bunu başaracağız. İkinci yarı ligde kalmak istiyorsak 30 puan almamız lazım. Gönül isterdi ki diğer oyuncular da aramızda olsun ama artık yapacak bir şey yok. Keçiören ligin en az gol yiyen en az da gol atan takımı. Biz yüreğimizle armamız için mücadele edeceğiz. İkinci yarı ligde kalmak istiyorsak 29-30 puan almamız lazım. Ben profesyonel oyuncuların yerinde olsam Eskişehir’u zor durumda bırakmazdım. Umutlu olalım, çocuklarımıza destek olalım. Şu anda 3-4 tane net olarak Avrupa’da oynayabilecek oyuncumuz var. Amacımız Eskişehirspor’a para kazandıracak oyuncular yetiştirmek. Stoperlerde Erdal ve Berkay gitti. O mevkide sıkıntımız var ama biz Mevlüt ve Furkan ile çözüm oluşturduk. Kadro genişliğimiz yok. En çok gol atan Jesse, Milinkovic, Sissoko ve Emre gitmiş. Bu isimler takımın en fazla gol atanları. Takım oyununu oynarsak başarılı oluruz. Her mevkiden gol bekliyoruz. Biz Adanaspor maçını burada oynamak istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarlarımız. Oyuncularımız genç olmalarına rağmen istekliler. Oyuncularımızla iyi bir iletişim kurduk. Elimizi taşın altına değil gövdemizi koyduk. Biz tesislerde 11-12 saat mesai harcıyoruz. Kulübe geldiğimden beri kabuslarla uyanıyorum çünkü sorumluluğumuz çok fazla" diye konuştu.

TSYD Eskişehir Şube Başkanı Sadi Seda da kentin Eskişehirspor’un başarısı için heyecanlandığını belirterek, ligde kalma adına yapılan çalışmaları ilgiyle izlediklerini ifade ederek, siyah-kırmızılı formayı giyen futbolculara ve teknik adamlara ligin 2. yarısında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner320

banner319